Skocz do zawartości

czyszczenie srebrnych monet, odzyskanie stanu


kakaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do znawców czyszczenia sreberek. Mianowicie, znalazłem kilka sreberek ktore wyczyściłem cytryną. Wyglądały bardzo dobrze, dopuki nie kupiłem środka do czyszczenia bizuterii. Takiego za 10 zł, chciałem polepszyć wyglądwczesniej czyszczonych w cytrynie monetek. Niestety efekt mizerny, płyn zniszczył ich powierzchnię. Wyglądają gorzej, straciły połysk i mają smugi. Tutaj przyklad, przed i po czyszczeniu plynem. Moje pytaniem, czy jest możliwość powrotu do stanu pierwotnego?. Lepszej jakości płynem ? Czy lepiej już nie kombinować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś miszcz, nie mylić z mistrzem. najpierw coś spieprzyłeś a teraz się pytasz jak cofnąć czas ?
jest na forum takie coś http://odkrywca.pl/search/index.php?sq=&ws=txt&id_forum=all

tam wpisujesz czyszczenie monet"
http://odkrywca.pl/search/index.php?sq=czyszczenie+monet&ws=txt&id_forum=all&forum=on

i jak przeczytasz, to może mądrzejszy bedziesz. cale szczęście że ta moneta to nic szałowego i żal niewielki że dowaliłeś jej. jak poczytasz to może dojdziesz do tego że lepiej czasem nie czyścić tylko umyć, zostawić z patyną niż spieprzyć.
teraz to jak chcesz dalej eksperymentować na tym szrocie to poszukaj sobie na forum tematów odnośnie patynowania monet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszem w tych sprawach, na stronce pierwszej w google jak wpisuje,.znalazlem stronę o czyszczeniu monet, było tam o stosowaniu środków do czyszczenia monet srebrnych. Zastosowałem się.. Widzę ze wszędzie piszą co innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kazdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie. czasem lepiej sie zapytać innych o opinie. a babcia lub dziadek nie mowili czasem lepiej dmuchac na zimne" ?
spieprzyć jest łatwo, a cofnąć jest trudno lub raczej niemozliwe często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie