Skocz do zawartości
  • 0

złoty pierścień z rubinem


kakaru

Pytanie

Witam, czy można jakoś stwierdzić czy pierścień jest złoty gdy nie ma próby? Jest również jakiś kamień, czy możliwe że to rubin? na jaki wiek mniej więcej można go wydatować sądząc po grawerce? pierścień był cięty, widać że jest przecinany i dorabiany, na tej drugiej stronie widać przebarwienia. Czy możliwe że jest złocony? czy tutaj tylko już jubiler pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Panie HałaBała, w międzyczasie postaram się go zanieść do specjalistów którzy potrafiliby oszacować mniej więcej jego wiek itd. Wygląda na antyczny, te zdobienia, grawerka robią wrażenie. Jubiler zaproponował mi za niego 200 zł, i nie był w stanie stiwerdzić z jakiego okresu mniej więcej pochodzi. Być może jest bardzo stary... po wypolerowaniu przez jubilera wygląda jeszcze lepiej. Pozdrawiam i dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj widać te przebarwienia i dokładniej miejsce cięcia. ta dolna część wygląda jakby była pozłacana, chyba że miejsca przebarwień to jest jakaś pozostałość po lutowaniu. nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że złota próby 333 trochę widziałem, ale prawdę mówiąc nie spotkałem się, żeby takie złoto nie miało nabitych cech - co nie znaczy że może takie są ?
Złoto pr. 333 nie posiada typowych cech probierczych. często ma nabite dwie punce - znak złotniczy (imiennik) wytwórcy oraz cecha probiercza określająca próbę złota.Państwowych cech probierczych nie posiada.
Sam posiadam takie przedmioty, widziałem u kolegów trochę i wszystkie odpowiadały powyższemu opisowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie