Skocz do zawartości
  • 0

złoty pierścień z rubinem


kakaru

Pytanie

Witam, czy można jakoś stwierdzić czy pierścień jest złoty gdy nie ma próby? Jest również jakiś kamień, czy możliwe że to rubin? na jaki wiek mniej więcej można go wydatować sądząc po grawerce? pierścień był cięty, widać że jest przecinany i dorabiany, na tej drugiej stronie widać przebarwienia. Czy możliwe że jest złocony? czy tutaj tylko już jubiler pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy można jakoś stwierdzić czy pierścień jest złoty gdy nie ma próby? Jest również jakiś kamień, czy możliwe że to rubin? na jaki wiek mniej więcej można go wydatować sądząc po grawerce? pierścień był cięty, widać że jest przecinany i dorabiany, na tej drugiej stronie widać przebarwienia. Czy możliwe że jest złocony? czy tutaj tylko już jubiler pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie, dziękuje za wsparcie i porady. byłem dzisiaj u złotnika, potraktował go kwasem i rozwiał moje wątpliwości . mianowicie pierścień złoty niskiej próby mówił że 377 albo 333 . kamień najpierw stwierdził że rubin, a pózniej jak do niego przyszedłem to zmienił zdanie i twierdził że granat. może chciał go wykupić odemnie taniej, nie sprzedaje swoich trofea. myśle że wątek można potraktować jako zamknięty. dzięki chłopaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy prawidłowo odtworzone są na zdjęciu kolory, ale nie ma on barwy charakterystycznej dla złota. Kolorem przypomina srebro, a kamień przypomina granat lub pirop http://www.gemeo.pl/moduly/sklep/zdjecie.php?id_prod=214&szer=360&wys=360 ,choć może być szkiełkiem. Jeżeli masz na myśli ślady cięcia, które są (prawdopodobnie) po lewej i prawej stronie - to mogą wynikać z zastosowanej technologii.
Góra" i dół" zostały wykonane oddzielnie i następnie niezbyt starannie zlutowane.Mam przy tym wrażenie, że pierścionek nie jest zbyt stary, ale dla pewności odwiedź jubilera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pierwsze zdjęcia były zrobione z lampą i wygląda jakby był srebrny, w rzeczywistości pierścień wygląda jak złoty, niestety na tej dolnej części jak napisałeś dół" widać przebarwienia tak jakby był pozłacany. Jubilera prędko nie odwiedzę bo nie ma tutaj żadnego w okolicy. czy mógłby on być pozłacany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj jest problem brak sygnatury... nie ma na nim nic... leżał w ziemi głęboko, wyszedł czysty. Ponadto, jest przecinany, strasznie nierówno z dwóch stron, widać że niechlujnie jest lutowany. Dolna część ta dolutowana ma przebarwienia,podrapałem je i widać że to pozłacany badziew.Góra natomiast nie ma przebarwień, podrapałem od wewnętrznej strony i wychodzi miękkie żółte jakby złoto. Jubiler potwierdzi ewentualnie czy to badziew czy złoto, w każdym bądź razie jak badziew, to ładny badziew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym antycznym to mocno przesadzone,wzornictwo typowe dla przełomu wieku XIX/XXw,200zł jeżeli waży koło 4g to cena złomu,czyli zbyt nie był zainteresowany,zwłaszcza że próba nieokreślona mogą być bociany,ale może być też 400,bez kamienia się nie sprawdzi trzeba robić testy na każdą próbę,nie wiem jak jest z czystością kamienia ile ma karatów,czy nie jest syntetyk,może o niego chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biżuteria robiona na zamówienie,nie musi mieć próby,babcia miała trochę złota,poszła do jubilera on jej zrobił pierścionek,kamyk ładnie zamknięty,zdobienie ręcznie robione,wygląda ok,jak dla mnie wart sprawdzenia,dwa ktoś go zmniejszał nie robił by tego z bledą,za komuny tak robili to przedmiot robiony na zamówienie,a nabicie puncy to koszty dodatkowe,jest sporo biżuterii z tamtego okresu bez prób,chcesz mieć pewność co posiadasz idź do lombardu powiedz że chcesz sprzedać i po kłopocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kamień nie chodzi bo każdy jubiler wyciąga kamień przy skupie złota w złomie ,chyba że jest diament jak w tym pierścieniu,są dwa kamienie usunięte,więc byle czego nie osadzają w pierścieniach tego typu,rosyjska robota i z ok.XIX WIEKU.TYLE NA TEMAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie