Jump to content

Chińskie skrzydła.


Recommended Posts

Y-20 oblatany"
Chiński ciężki samolot transportowy Y-20 Kunpeng został oblatany dziś na lotnisku producenta – Xian Aircraft Industry. Lot trwał kilkanaście minut i zakończył się bez problemów.
Ciężki samolot transportowy Y-20 Kunpeng wystartował do pierwszego lotu o 14:48 z lotniska ośrodka doświadczalnego Yanliang koło Xian. Po wykonaniu kręgu w rejonie lotniska i niskiego przelotu nad pasem, wylądował po 15:00. Lot odbył się bez problemów".
Więcej:
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9561

PS Swoją drogą zastanawiam się jaką jakość (trwałość) prezentują chińskie samoloty- czy nie będzie to tak jak z indyjskimi samochodami...?
Link to comment
Share on other sites

No na tym przypadku widać że to zwykle tzw. rzeci świat":
http://en.wikipedia.org/wiki/Harbin_Y-12
http://en.wikipedia.org/wiki/Harbin_Z-9

Można więc założyć że cena gra pierwszą rolę, ale czy to znaczy że te maszyny rozsypują się po 5 latach?
Link to comment
Share on other sites

Płatowce się już nauczyli robić (na ile samodzielnie to już kwestia do dyskusji), ciekawe kiedy poradzą sobie z ebechami", a w szczególności z silnikami. Bo w tej kwestii ciągle są uzależnieni od Rosji i Ukrainy.

P.S. W Chinach robi się całkiem sporo podzespołów dla enomowanych" producentów lotniczych. I to nie podzespołów typu drzwi do kibelka :)

Link to comment
Share on other sites

Ok,probowali zrobic cos na wzor Globemaster , kadlub to jakby troche poszerzony AN12, skrzydla i stery jakby Globemaster, pytanie jakie silniki to napedzaja? jaka awionika jest na wyposazeniu, cos zerzniete , skopiowane co udaje awionike , a silniki o resursie 100 godzin?, w sumie wyszla karykatura obu typow, poczekajmy na rozwoj wypadkow".Chinczycy maja gleboko w tyle prawa autorskie , patentowe ,i jakie tam jeszcze sa, wychodza z zalozenia ze nie jakosc,ale ilosc i komus kto ma kilkaset tysiecy zabytkowych czolgow ten co ma kilkadziesiat super wypas tankow nie poddskoczy , to akurat na tej dzialce ich filozofia sie nie sprawdza, bo latanie to juz takie jest ze fuszerek nie wybacza.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o płatowiec to za wiele nowego na tym polu się wymyślić nie da. Zawsze w jakimś stopniu będzie podobny do swoich odpowiedników - C-17, Ił-67, An-70, A400M. Z tego na pierwszy rzut oka kadłub i usterzenie najbardziej przypominają C-17, a płat Iła-76. Z siedemdziesiątką szóstką" łączą go też silniki - Sołowiew D-30KP.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information