Skocz do zawartości

Wszystko o Ładowarkiach i akumatorkach


fuks_ag

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ogniwo jest wbudowane lub dedykowane a nie w postaci ew. oddzielnego pudełeczka mocowanego na zatrzask, bagnet itp, to układy ładowania i zabezpieczenia powinny być wbudowane w urządzeniu, na płycie na stałe. Jakiś dodatkowe kupne moduliki-sruliki, to radioamatorska wioska", niegodna sprzętu od którego oczekuje się szacunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A teraz coś sprzecznego z filozofią akumulatorków. Wymyślono ładowarkę do uwaga!!!!!!!!!BATERII ALKAICZNYCH. AA
LV7BATCHA marki Not Only TV sa i inne wystarczy wpisać frazę ładowarka do baterii alkaicznych
To działa sprawdza się w bateriach rozładowanych do ok 1.2 1.1v można naładować jeszcze 6 7 razy. Jest warunek zastosowania aby nie używać w w sprzęcie którego zapotrzebowanie na energię jest minimalne kilka mA. Piloty zegary. Oczywiście odpowiedziwlność za qylanie elektrolitu spoczywa na kliencie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naładowania eneloopów i innych nowoczesnych ogniw konsumenckich, można zastosować ładowarkę Technoline bc 700cena od 88pln lub wyższy model np 900 lub jej następcę bc 1000 ceny od 140pln.
Zalety:
Możliwość ustawienia prądu ładowania,
Test ogniw,
Wyświetlacz,
-Delta t- wykrywanie momentu naładowania ogniwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta t? A co to takiego? Czas płynie... cały czas, nie trzeba tego wykrywać ;)
Te ładowarki, adekwatnie do swojej ceny, potrafią przeładowywać ogniwa, a więc je nadwyrężać. Trzeba uważać.

Ładowanie ogniw suchych (jednorazowych) było praktykowane z większym czy raczej z mniejszym skutkiem OD ZAWSZE. Za komuny, czyli totalnej nędzy, totalnego chłamu i braku czegokolwiek (o czym oszołomy spod znaku komuno wróć" zdają się selektywnie nie pamiętać), był nawet taki projekt w MT. Rozumiem, że renesans pomysłu również w związku z obecnym kryzysem światowym :)

Pomysł jest marny, ponieważ ogniwa suche z racji tego że są suche, nie są przystosowane do odwracania procesów chemicznych, na czym polega proces ładowania. Dlatego proces ten jest bardzo nieefektywny i mało skuteczny. Oczywiście, że można to robić z jakimś tam efektem, ale skórka absolutnie nie jest warta wyprawki. Bardzo dobry akumulator kosztuje tyle co 2 bardzo dobre baterie jednorazowe. Po jaką cholerę próbować ładować baterie jednorazowe, jeśli każdy przyzwoity sprzęt tak samo dobrze pracuje na ogniwach 1,5V jak i na 1,2V???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o -delta V rozpoznawanie momentu naładowania ogniwa,
Dodam że seria BC kontroluje temperaturę ładowania ogniw, wybrałem akurat serię BC bo ma możliwość ustawienia prądu ładowania co przy zastosowaniu do ogniw które można potraktować prądem ładowania większym niż 1/10C.
Co do ładowarki ogniw pierwszego rodzaju takich jak baterie alkaiczne, proszę potraktować to jako ciekawostkę przyrodniczą, tak były czasy gdy baterię cynkową traktowało się chwilowo.prostownikiem lub podgrzewało ..... Ale to były ekstremalne sposoby, których nie radzę powtarzać;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tzw akumulatorków 9vblock 6f22 ładowarka ze sterowaniem procesorowym MW 6288
Ładuje dużym prądem 70mA. Ładowarka impulsowa z wyłącznikiem czasowym oraz wykrywa -deltę V. Nie ma ograniczenia pojemności akumulatorka, ale znalazłem informację że nie obsługuje akumulatorków 9.6v.Ale 8.4v obsługuje. Cena ok 50pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka uniwersalna z LIDL Rapid do ogniw AA AAA C D i 6f22 block 9v.
Mikroprocesorowa wykrywa moment naładowania -delta V ładuje i rozładowywuje, ale ma ograniczenia co do pojemności ogniw6f22 8.4v tylko do 200mAh AA do25000mAh. Najmocniejszych eneloopów 2700mAh może niedoładować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC100 sprawdza temperaturę ogniw na zasadzie bezpiecznika granicznego. I chwała jej za to. Ale to absolutnie nie zabezpiecza przed przeładowaniem, co się ładowarkom tej serii zdarza dość często. Dodatkowym grzechem serii BC jest doładowanie ogniwa po zakończeniu ładowania właściwego, co było praktykowane dla CdNi, ale jest bardzo szkodliwe dla NiMH. Dlatego jak napisałem - trzeba uważać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;):) usmiałem sie do łez czytajac wasze posty..szczególnie Romek_66 o opcji kupna Prospectora:)

A swoją droga panie Wojtku(armand) to nie taka innowacyjnosc z tymi akumulatorami stałymi, w moim PI mam go juz od 8 lat czyli mniej więcej od czasu kiedy to kończylismy te same studia:)

obie opcje tak akumulator jak i baterie wymienne maja swoje plusy i minusy, pomijajac dywagacje elektotechniczne jako prosty uzytkownik wykrywacza bede sie nim cieszył dopoki nie padnie mi akumulator a nie wylutuje go na polu;)
Pozdrawiam wszystkich:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest innowacyjne, co robi firma Armand czyli stałe akumulatorki, małe gniazdko słuchawkowe, ścięta sonda zapobiegająca wywracaniu się wykrywacza po jego odłożeniu, przełącznik wyboru trybów pracy w pinpointerze, niepsujący się wskaźnik diodowy barwny widoczny na słońcu, szybko rozłączana rurka nośna, nalepka z kodem graficznym pozwalająca skanować wejście na stronę firmową dopóki, dopóty nie zobaczycie takiego rozwiązania w zachodnich wykrywaczach :) A jak później zobaczycie, to nie pamiętacie, kto był pierwszy. A potem to już robicie z tego Kościół zachodnio - chińskiej tradycji :)))
W wykrywaczach PI stosuje się tradycyjnie akumulator stały, ze względu na potrzebne stosunkowo wysokie napięcie zasilania, duży pobór prądu przez taki wykrywacz, a tym samym duże wymiary i dużą ilość baterii, co dla producenta jest dużym kłopotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego alex_2013, jest to temat o zasilaniu i ładowaniu a nie dokopywaniu.opisz swój układ zasilania czym jest ładowany, w jakim sprzę ie się sprawuje. Wstaw fotkę, Tutaj ma być poradnik dla pozostałych użytkowników forum. Nie komentuj decyzji innych, każdy ma prawo kupić taki wykrywacz jaki mu się podoba. Bo tutaj wszyscy jesteśmy kolegami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślcie lepiej o zakupie wykrywaczy, które mają wbudowane akumulatorki i ładowarki w komplecie, a nie o doktoryzowaniu" się w ładowaniu, i to jeszcze na specjalnie utworzonym poście. Trzeba mieć nowe, młode spojrzenie, a nie podawać rękę dziadkowi. Może wpadniecie na pomysł, żeby wkładać akumulatorki do telefonów komórkowych?
Śmieszne to co pisze Armand, to tak jakby sugerował zakup wykrywacza z wbudowanym akumulatorem. A co z warunkami biwakowymi? No tak, zawsze można kupić baterie które naładuje ten akumulator. Tak na poważnie wbudowany akumulator jest ok ale z alternatywa pracy na bateriach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego justomen. Myslę, że ok. pól miliarda ludzi na świecie posiada telefony komórkowe i nie ma problemu z ładowaniem ich. A jak mają taki problem na biwaku, to wpisują na A... Ładowarka awaryjna Nokia", i... wtyczka oczywiście pasuje do Dominatora 2. I mogą zabrać na biwak cały plecak baterii do nocnego doładowywania wykrywacza w towarzystwie wilków i niedźwiedzi.
Bo już z osiem lat temu projektant Dominatora przewidział Twoje pytanie na forum Odkrywcy.
Nie rób z sytuacji wyjątkowych czyli biwaków bez prądu problemu wagi państwowej. Bo takiego problemu w RZECZYWISTOŚCI nie ma. To jest problem czysto teoretyczny, dawno temu rozwiązany, już na etapie projektowania wykrywacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alrernatywą dla bateri sa akumulatory.
Alternatywa dla akumulatorów są baterie.
Tel kom. szczoteczka do zębów, to przedmiot codziennego użytku,a wykrywka nie. Wypad w teren jest czasem spontaniczny, nie kazdy pamieta żeby naładowac akumulator po rozładowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno i to samo. Ponieważ ogniwa NiMH są wrażliwe na przeładowanie, dla tych ogniw prąd płynący z ładowarki po zakończeniu procesu ładowania powinien wynosić 0.
Większość tanich ładowarek to ładowarki uniwersalne, które nie umożliwiają zewnętrznego wyboru CdNi/NiMH i wtedy różnie bywa. Sama ładowarka (żadna) nie jest w stanie rozróżnić, z jakim ogniwem ma do czynienia.

Najgorsze, czym można ładować ogniwa NiMH, to tzw ładowarki całodobowe" lub ocne". Skrócenie życia ogniw przy użyciu takiego sprzętu jest gwarantowane. Inna sprawa, że akumulatorkowa PADLINA w rodzaju Camelion, Songpus, Vipow, Abcell i innego chłamu o wydumanych pojemnościach, i tak nie ma ŻADNYCH parametrów, wliczając w to ilość cykli ładowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Proponuję akumulatory recyco które po naładowaniu do m-cy nie napięcia."
Nie wiem czy o to ci biegaa ale obecnie produkowane akumulatorki ni-mh nie tracą zgromadzonego ładunku przez wielemiesięcy lub tacą bardzo powoli

Jak możesz wklej link i ew zdjęcie oraz oips i parametry tej baterii litowej. Oraz ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie