Jump to content

Wszystko o Ładowarkiach i akumatorkach


fuks_ag
 Share

Recommended Posts

Czas uporządkować forum i założyć stały temat o ładowarkach i akumulatorkach.
Umieszczajcie informacje o.waszych ładowarkach i akumulatorkach, opiszcie konfiguracje jaka ładowarka i jakie ogniwo( akumulatorek) i w jakim wykrywaczu działają i jak działają oraz ile kosztują. Dwa trzy zdania, same konkrety, tak aby ten temat nie był dyskusją ale kompendium wiedzy dla użytkowników forum.

Do Moderatora, mam nadzieję że przychylisz się do pomysłu i temat zawiśnie na stałe na forum.
Pozdrawiam Fuks_ag
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sanyo eneloop 2000mah- rutus argo spokojnie 20 godz ,poziom naładowania schodzi do 0% i dopiero widać niepoprawne działanie . Ładowarka BC-700 ,ładowanie 200mah. Aku ok, ładowarka niekiedy przestaje ładować przy 1,35v wtedy wyciągam aku i proces się zaczyna od nowa tym razem z powodzeniem . Mam dwa komplety aku wiec problem z prędkością ładowania nie ma.
Link to comment
Share on other sites

Myślcie lepiej o zakupie wykrywaczy, które mają wbudowane akumulatorki i ładowarki w komplecie, a nie o doktoryzowaniu" się w ładowaniu, i to jeszcze na specjalnie utworzonym poście. Trzeba mieć nowe, młode spojrzenie, a nie podawać rękę dziadkowi. Może wpadniecie na pomysł, żeby wkładać akumulatorki do telefonów komórkowych?
Link to comment
Share on other sites

Armand ubawiłeś mnie:))) w gwoli wyjaśnienia jeszcze nie jestem dziadkiem i też się nim nie czuję. Na doktorat mam jeszcze czas(i jakbyś się wstrzelił bo właśnie o ogniwach drugiego rodzaju), a nowoczesne spojrzenie w konstrukcji wykrywaczy powinieneś mieć ty, a za przykład weź sobie Tekneticsa seria grecka jedna 9v bateria, a skoro o bateriach 6LR61to można zastąpić akumulatorkiem 6F22który trzeba czymś jeszcze szybko i dokładnie naładować (lub o innych R6 czyli paluszkach i aku AA)i o tym ten temat.
Pakoety akumulatorowe mają swoje plusy ale wielkim minusem jest wymiana całego pakietu na nowy (koszt zakupu )w przypadku uszkodzenia ogniwa(lub regeneracja), a to uzależnia od producenta (tobie w to graj) .
Ps zaprojektuj swoje wykrywacze aby były zasilane pakietami litowo jonowymi z układami kompatybilnymi i zabezpieczającymi z telefonów komórkowych , same plusy dla użytkowników te sameładowarki sieciowe i samochodowe w każdym komisie i sklepie z elektroniką pakiet akumulatorów dostępny od ręki za niewielke pieniądze.
Albo lepiej niech będą zasilane jedną baterią blokową9v lub czterema R6. Czego ci życzę .
A jakbyś potrzebował pakietów do twoich wykrywaczy, daj znać, może będę konkurencyjny.
Pozdrawiam Fuks_ag
Link to comment
Share on other sites

Urządzenia z wbudowanymi akumulatorami to bardzo dobry i korzystny trend. Ale wyłącznie dla producentów urządzeń. Mechanika jest znacznie tańsza bez trwałego i wygodnego systemu instalowania baterii. Zasobnik na baterie to jeden z podstawowych jak nie podstawowy problem konstrukcyjny w mechanice elektroniki wykrywacza. Ale klient tych pieniędzy nie dostaje, wręcz przeciwnie - każe mu się dopłacać za owoczesne" wbudowane akumulatory. Poza tym można ekstra zarobić na serwisie (niektóre firmy wręcz z tego właśnie żyją) wymiany baterii i jest spora szansa na onus" - poważne usterki/zniszczenia, kiedy wbudowane ogniwa się rozleją a użytkownik oczywiści o tym nie wie, bo niby skąd.

To taki sam postęp" jak delikatne gniazdko słuchawek 3,5mm zamiast pancernego (w porównaniu) klasycznego 6,3mm.
Gdzie ja to widziałem... acha! ;)
Link to comment
Share on other sites

także jestem za akumulatorkami tradycyjnymi... wszystkie prace z nimi związane prowadzimy we własnym zakresie... wystarczają przy odpowiednim sformatowaniu, naładowywaniu i rozładowywaniu (ładowarka mikroprocesorowa) na ponad tysiąc ładowań bez strat na sprawności i pojemności...
Baterie fabryczne np. Deus, E-Trac to oczywiście wielka wygoda i zyskanie na zmniejszeniu masy detektora. Jednak w przypadku usterki takiej baterii jaki będzie koszt zakupu nowej?
Link to comment
Share on other sites

Do fuks_aga. W Dominatorze z powodzeniem stosuję 3 szt. AA Eneloop, zero reklamacji. Zero wymiany, w nocy ładujesz, w dzień chodzisz. A jak jesteś ekstremistą, lubisz noclegi pod namiotem, to na rynku są odpowiednie doładowywarki komórek z dużych baterii.
Niedługo ten sposób będzie stosowany w modernizacjach obecnych typów wykrywaczy Armanda.
Nie stosuję akumulatorów litowych, czekam aż się ustali popularny standard, chyba, że macie już jakieś propozycje?
Kolego B..., wiem, że Ciebie cieszy mój postęp" w gniazdkach słuchawkowych, ale ja dostosowuję gniazdka do słuchawek będących na rynku [ilości w milionach sztuk], a nie słuchawki z dużym jackiem [których nie ma w sprzedaży] do wykrywaczy będących na rynku.
Zresztą zachodnie firmy po latach [?!?:)] załapały o co chodzi. A jak zachodnie firmy załapały, to niebawem ustali się modny standard, a jak się ustali nowy, modny zachodni standard, to wszyscy krzykacze z forum będą krzyczeć za Zachodem :)
Link to comment
Share on other sites

Eeee.
Miniaturowe gniazdka pojawiły się z powodu miniaturyzacji sprzętu. Zresztą są jeszcze mniejsze przecież. Ale jeszcze mniej trwałe.
W sprzęcie profesjonalnym, stacjonarnym, takie małe dziurki" nie występują. I nie bez powodu.
Słuchawki mają miniaturowe wtyki, bo 95% słuchawek w sklepach jest przeznaczonych do miniaturowego sprzętu przenośnego, który ma czas życia liczony w miesiącach. I znowu - słuchawki profesjonalne nie mają małego wtyku i przejściówki do kompletu, tylko od razu duży wtyk.
Jack 6,3mm to jest taki sam standard jak Cinch czy Scart. Mimo nowych technologii, jeszcze latami będzie żyło.
Tak samo jak RS232(488) w automatyce i profesjonalnych komputerach.
Link to comment
Share on other sites

Armand wychodzi na to że skoro zasilasz wykrywkę trzema AA to w zupełności starczy jedno ogniwo 18650, a tutaj ładowarka do niego
http://www.mhunt.pl/ladowarki-li-ion
Popatrz na tr001obsługuje 18650 i 18500, mniejsze koszt ogniw jest zróżnicowany średnio ok20pln ale są i tańsze kwestia jakości i ilości.
Jak zastosujesz takie rozwiązanie chyba będziesz pierwszym producentem który zastosuje li-ion w wykrywaczach:)
Link to comment
Share on other sites

Zwykle nie wystarczy jedno, bo napięcie 3 akumulatorów AA zmienia się w cyklu rozładowania od 3,9V do 3,3V a napięcie pojedynczej celi litowej dowolnej konstrukcji zmienia się od 4,2V do ... 2,5V. Dlatego ogniw litowych niemalże nigdy nie używa się w bezpośrednim podłączeniu do obciążenia, tylko zawsze przez przetwornicę. Co oczywiście nie stanowi żadnego problemu. Ale pojawiają się nieuniknione dodatkowe straty.
Link to comment
Share on other sites

Sanyo XX powered by Eneloop 2500mah -poproszę o opinie osóby które mają ,używają . W internecie przeczytałem wiec teoretycznie już wiem że są hiper i mega (tak jak ace na początku, a pożniej na alle...),teraz chciałbym się dowiedzieć jak jest naprawdę np. w porównaniu ze zwykłymi eneloopami.
Link to comment
Share on other sites

Armandzie, zlituj się... 18650 to model OBUDOWY.
Do tego modułu zabezpieczenia, który sam sobie znalazłeś, potrzebujesz tylko źródła prądowego. Opornik może być.
Każda firma od półprzewodników robi układy do zabezpieczania i ogólnej obsługi ogniw litowych. Wystarczy wejść na stronę dowolnej, i użyć opcji search". Jest tego naprawdę dużo.
Link to comment
Share on other sites

do jednego ogniwa to telefoniczna ładowarka do np smartfona sony ericsson z usb taki standard ,parametry impulsowa nap wyjściowe 5v prąd850mA , dopasuj do tego ukŁadu zabezpieczającego dodatkow zabezpiecz ogniwo termistorem, schematy i koncepcje budowy podobnych systemów szukaj na elektrodzie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information