Jump to content
  • 0

nietypowy nieregulaminowy polski nieśmiertelnik


pinio_77

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

Tej blaszce nic nie brakuje prócz nr.karty ewidencyjnej ale to się często zdarzało,poza tym delikwent mógł być żołnierzem zawodowym (podoficerem ?) i wtedy nr. ewid. nie było.Osobliwością jest nabicie wszystkich danych na 1 stronie ale tak pewno wybijającemu było wygodniej.
Link to comment
Share on other sites

Bardzo możliwe jest to co kolega mówi. Przypomniałem sobie, że w odkrywcy z września 2009 był artykuł o nieśmiertelnikach. I nieśmiertelnik taki jak kolegi z krzyżykiem) jest opisany jako znak sanitariusza/ służby sanitarne. I fajnie opisane jest sytuacja przed wybuchem wojny: W rzeczywistości chaos, który zapanował w chwili mobilizacji spowodował, że liczba odstępstw od regulaminu jest na polskich znakach ogromna. Spotyka się np. nieśmiertelniki z wybitymi stopniami wojskowymi czy nazwami jednostki, zdarzało się że niektóre dane pomijano. Często żołnierze w ogóle nie otrzymywali znaków bądź wykonywali je we własnym zakresie"
Dodam że również ja posiadam nieśmiertelnik z błędem w imieniu żołnierza. I z tego co widuje na portalach aukcyjnych to czasami zdarzają się takie ciekawostki. pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information