Skocz do zawartości

Niemiecki czołg w Legnicy


les05

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 year later...
Pozwalam sobie odgrzać kotleta. Słabo tam wszyscy szukali bo jednak wagon(nie , nie ten :D )się znalazł. Wiec musi być i cołk. Mam nadzieje ze to Nasz ulubieniec go znalazł :D.
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/legnica-zabytkowy-tramwaj-w-przydomowym-ogrodku,520160.html
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Witam serdecznie.
Przypadkiem trafiłem na Wasze forum i przeczytałem posty z zaciekawieniem.A dlaczego trafiłem?
Pod koniec lat 80tych zostałem kadetem sch COSWŁ w legnicy.
Zajęcia poligonowe odbywały się na poligonie Goślinów.
Przy okazji takich zajęć a właściwie w czasie wolnym wieczorem w palarni usłyszałem opowieśc którą zapamiętałem.
Obiektu ochraniał starszy pan ,siwy w czarnym mundurze, coś kojażę że z długą bronią.Jak twierdził ,brał udział w odbijaniu Legnicy .Opowiadał różne ciekawostki ale czołgi mi utkwiły.On mówił o trzech.
Z tyłu jednostki w parku sprzętu technicznego tam gdzie była myjka pojazdów, kiedyś były bagna ,tam był zatopiony i zasypany 1 czołg.
2gi niby pod placem apelowym.3ci na końcu bielańskiej przy wale,po której stronie nie pamiętam .Czy to na pewno były czołgi?I czy opowieść była prawdziwa?Czas może kiedyś jeszcze pokaże.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie