Skocz do zawartości

Dziwne górki w lesie


DamianosSs1

Rekomendowane odpowiedzi

w pierwszej chwili też byłem przekonany że to kurchany, ale na 2 zdjęciu widać że kontury tego pagórka nie są za bardzo równe, a kurchany przez te pare lat" same by się z czasem idealnie wyrównały, i by były symetryczne, no i jeszcze rośliny takie troche marne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lasu to nie jest on bardzo stary, sądząc po drzewach, sosenki w miarę szybko rosną, nie wykluczam tego że są to kurchany, bo może rzeczywiście tak jest, ale moim zdaniem na 80% nie są to kurchany, jeśli podłoże jest piaskowe, to wg mnie takie kurchany by były troche w gorszym stanie, woda by troche je znirzyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zwykłe górki?? wątpię w takiej ilości w lesie... jedne są bardziej równe inne trochę mniej, zapewne skutki erozji...
kopce graniczne tez nie bo ich rozmieszczenie jest raczej niesymetryczne, może kiedyś z gps-m się przejdę to wyjdzie coś na mapie ale prędzej jedną rozkopie ;p

a co do starości lasu to jest na pewno stary ale jak to bywa miejscami był wycięty i sadzony na nowo po wojnie

dzisiaj byłem w nim z wykrywką i wróciłem bogatszy o 3 łuski <szał> ;p ale spotkałem starego sąsiada i partyzanci tam siedzieli w tym lesie ale oni raczej by nie usypali takich górek chyba że sprzęt by pochowali ale tu już raczej fantazja mnie ponosi ;p a tak dodam ze powiedział mi ze likwidowali tam tez donosicieli itp i leżą w nim gdzieś nie wiadomo gdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=218210#218210

u mnie w lesie też jest pełno takich górek" kiedyś kolega sprawdzał co w nich jest poprzez odwierty - kupa piachu sztucznie usypana (przewiedcił się do poziomu lasu). U mnie te górki występują blisko dróg i powstały one z materiału po ich równaniu (drogi równane były przed wojną)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania iż jest to nadkład ziemi z tzw. dołów rudnych", czyli np. XIX-wiecznej, odkrywkowej kopalni rudy żelaza. To dość częsty widok w naszych lasach i niekoniecznie ma rodowód militarny. Wskazuje na to także przypadkowy rozkład górek", jako że kopano tam, gdzie zlokalizowano większe złoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszczte jeden, praktyczny sposób, trzeba popytać w okolicy, jeśli są to rzeczywiście kurchany to o takich sprawach starsi ludzie napewno wiedzą, bo takie rzeczy są przekazywane z pokolenia na pokolenie, i jeśli powstały stosunkowo niedawno, to też ludzie powinni wiedzieć skąt się one wzięły, zwykła ciekawość ludzka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie