Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

maciekkapustka

pociski na boisku

Recommended Posts

Opiekuję się programem praktyk w redakcji ielonego Dziennika". W jednym artykule weryfikujemy historię o warszawskiej strzelnicy, której pociski przechodzą przez ogrodzenie i lecą na pobliskie boisko. Czy ktoś mógłby nas wspomóc badaniem terenu za pomocą wykrywacza metalu?

Maciej Kasprzyk
660 452 456
maciek@kapustka.net

Czytałem ten artykuł i wyglądało mi to na jakąś ściemę. Na zdjęciach przedstawiających amunicję rzekomo znalezioną na szkolnym boisku znajdowały się między innymi... łuski naboi śrutowych (!) a także takie ich elementy jak przybitki i koszyczki na śrut (są one dość lekkie, z tworzywa szt., po wystrzale przelatują w powietrzu nie więcej niż kilkanaście metrów). Nawet jeśli faktyczne znaleziono je na boisku, to oznacza to tylko tyle, że zostały tam przez kogoś podrzucone, bo w żaden sposób same przelecieć ze strzelnicy fizycznie nie mogły.

Nie wiem, nie znam się.
Jeśli to prawda to generalnie granda - chyba, że znowu jakaś prowokacja przeciwko posiadaczom broni i te klimaty.

Pewnikiem rzeczone pociski nie trafiały w drut siatki, a może strzelec chciał strzelić w przestrzeń między drutami siatki:) A tak na poważnie, czy widzieliście strzelnicę bez kulochwytu??

@woytas: Jeśli chcesz przeczytać artykuł o tej sprawie to jest np. tu: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12416170,Strzelnica_przy_boisku__kule_lataja_nad_glowami_dzieci.html

Jest tam taka mapka terenu. Jest praktycznie niemożliwe, by pocisk który przeniósł nad kulochwytem upadł tak blisko (ok. 100 m). Możliwe jest, że ktoś wystrzelił w powietrze pod dużym kątem (niemalże pionowo), wtedy faktycznie pocisk mógłby spaść niedaleko. Ale nie jest możliwe, by zdarzało się to w powtarzalny sposób, tzn. żeby te pociski zawsze spadały w to samo miejsce i można je łatwo pozbierać.

Byłem,badałem temat,również znalazłem pociski myśliwskie,pistoletowe,ale tak stare,ze patyna na nich jest,leżą zaraz za murem.

• Create New...

Important Information