Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

maciekkapustka

pociski na boisku

Recommended Posts

Opiekuję się programem praktyk w redakcji ielonego Dziennika". W jednym artykule weryfikujemy historię o warszawskiej strzelnicy, której pociski przechodzą przez ogrodzenie i lecą na pobliskie boisko. Czy ktoś mógłby nas wspomóc badaniem terenu za pomocą wykrywacza metalu?

Maciej Kasprzyk
660 452 456
maciek@kapustka.net

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytałem ten artykuł i wyglądało mi to na jakąś ściemę. Na zdjęciach przedstawiających amunicję rzekomo znalezioną na szkolnym boisku znajdowały się między innymi... łuski naboi śrutowych (!) a także takie ich elementy jak przybitki i koszyczki na śrut (są one dość lekkie, z tworzywa szt., po wystrzale przelatują w powietrzu nie więcej niż kilkanaście metrów). Nawet jeśli faktyczne znaleziono je na boisku, to oznacza to tylko tyle, że zostały tam przez kogoś podrzucone, bo w żaden sposób same przelecieć ze strzelnicy fizycznie nie mogły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, nie znam się.
Jeśli to prawda to generalnie granda - chyba, że znowu jakaś prowokacja przeciwko posiadaczom broni i te klimaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnikiem rzeczone pociski nie trafiały w drut siatki, a może strzelec chciał strzelić w przestrzeń między drutami siatki:) A tak na poważnie, czy widzieliście strzelnicę bez kulochwytu??

Share this post


Link to post
Share on other sites
@woytas: Jeśli chcesz przeczytać artykuł o tej sprawie to jest np. tu: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12416170,Strzelnica_przy_boisku__kule_lataja_nad_glowami_dzieci.html

Jest tam taka mapka terenu. Jest praktycznie niemożliwe, by pocisk który przeniósł nad kulochwytem upadł tak blisko (ok. 100 m). Możliwe jest, że ktoś wystrzelił w powietrze pod dużym kątem (niemalże pionowo), wtedy faktycznie pocisk mógłby spaść niedaleko. Ale nie jest możliwe, by zdarzało się to w powtarzalny sposób, tzn. żeby te pociski zawsze spadały w to samo miejsce i można je łatwo pozbierać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłem,badałem temat,również znalazłem pociski myśliwskie,pistoletowe,ale tak stare,ze patyna na nich jest,leżą zaraz za murem.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information