Skocz do zawartości

TT-33 kabura


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
witam, mam pytanie odnośnie kabury do powszechnie znanej tetetki. Jak wyglądała kabura produkowana w okresie wojennym i czym różniła się od późniejszych produkcji? Jak były one sygnowane? Zdjęcia mile widziane. :) chciałbym zakupić takową kaburę jednak chodzi mi o produkcję wojenną, więc druga prośba dotyczy możliwości wskazania źródła gdzie takową kaburę można dostać. :)
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Napisano
Kabura byla uniwersalna, Nagant i TT:
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/856689945_1.jpg
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=646463#1288095
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=635420#645906
Napisano
Widać kabury zarówno z poziomą kieszonką na amunicję jak i z kieszonką pionową. Pozioma chyba bardziej pasowała pod ammo do rewolweru ale podobno magazynek z TT tez wchodził. Pionowa to już chyba tylko pistolet bo jest zrobiona specjalnie do magazynka pistoletowego. Ale jak odróżnić produkcję wojenną od późniejszej? Kabury z lat 60 -70 - 80 widać na pierwszy rzut oka bo są zupełnie inaczej wykonane, ale te z końca lat 40 i 50 to już nie wiem jak odróżnić od sztuk wojennych. Może ujmę sprawę tak, niedawno nabyłem egzemplarz CLK TT-33 i chciałbym dosztukować do niej najbardziej odpowiednią kaburę na okres wojenny.
Napisano
Widzę że temat kabur do TT jest głęboki i niezbadany. :) Czyli tak jak w przypadku wielu elementów radzieckiej produkcji była masa odmian, a co producent do inaczej?
Napisano
Nie wiem czy dobrze Mietka zrozumiałem, ale po sięgnięciu do dostępnej literatury przedmioty wniosek jest jeden: kabura do nagana to jedno, a do TT jest inna. Ponieważ temat ten interesuje mnie także ostatnio pod kątem wejścia w posiadanie takowej kabury, skłaniam się po studiach zdjęciowych, do takiego rozwiązania - kabura TT używana kiedyś w LWP, należy przeszyc pasek służący do zamykania kabury (współczesny był zaszywany w szwie, sowiecki wojenny przyszywany od spodu), konieczna jest też zmiana jego kształtu na prostokątny i nie tak szeroki. Ciekawy jestem zdania kolegów, którzy już temat przerobili.
Napisano
Współczesna ma chyba także nieodpowiedni kolor. Nie wiem czy taka przeróbka by wyszła. Przynajmniej te kabury są po 15zł wiec można się bawić w przeszywanie.

A co sądzisz o tej?

http://abaddon.otwarte24.pl/1954,ZSRR-kabura-do-pistoletu-TT-wz33-wraz-z-wyciorem
Napisano
Chodzilo mi o wersje z pozioma kieszonka, opisywana jako uniwersalna TT/Nagant.

W naganowych typowo kieszonka byla krotsza, w uniwersalnych dluzsza tak by wszedl magazynek od TT.

Jak wyzej podane, kierzowe byly: http://www.aboutww2militaria.com/August2011/holster.html

Oraz skorzane, wzor uniwersalny. Jak widac na zdjeciach, wchodzi i TT i Nagant: http://forums.gunboards.com/showthread.php?189320-universal-Nagant-1935-model-holster
Napisano
Nie bardzo rozumiem dlaczego sprzedawca w Abaddon opisał kaburę jako radziecką - wszystkie detale wskazują, że to wczesna, polska produkcja. Co do przeróbek - pewnie dało by się to zrobić, ale szkoda tego egzemplarza, no i ta cena!
W sklepach z demobilem można było trafić kabury do tetetek w granicach 5-10 zeta.
Napisano
Kurde ciężko z tymi kaburami. Zależałoby mi na wojennym egzemplarzu ale widzę że trochę potrwa zanim będę miał możliwość jej zakupu. ;/ Ale wiem już przynajmniej jak je odróżniać i na co patrzeć.
Napisano
Jeśli chodzi o kolory kabur sowieckich z epoki, to jak pokazują książki, którymi dysponuję: Uniforma krasnoj armii 1918-1945" oraz Red Army uniforms World War II in colour fotographs", były różne, lakierowane na brązowo jak polskie powojenne, w kolorze naturalnym skóry, czarne dla floty, do tego różne odcienie, tym bym się nie kierował. Jak zauważył Tomasz70, tych powojennych nie szkoda przerabiac, biorąc pod uwagę ich cenę. Na ebayu wojenne osiągają bardzo poważne kwoty i z mojego punktu widzenia, do rekonstrukcji, takiego eksponatu byłoby szkoda.
Napisano

Nabyłem dzisiaj kaburę na giełdzie, co prawda nie wojenna bo rocznik 1953 produkcji NRD ale moim zdaniem dobry zamiennik. Pasek mocowany z tyłu, w całości szyta. Model uniwersalny TT wchodzi bez problemu. Kieszonka pozioma na magazynek. W komplecie smycz, a to osobny temat. Na zdjęciu wspomniany egzemplarz TT CLK rocznik 1944. Czy ktoś wie jak wyglądały smycze i w jaki sposób je noszono? Bo w WP przekładano przez szyję, a słyszałem że u ruskich przyczepiało się ją do pasa. Nie wiem czy smycz na fotce byłaby poprawna na okres wojenny, jest nitowana.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie