Skocz do zawartości

Zagadka cz. 15


gumbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Alfred W. Lawson (na zdjęciu drugi od lewej) był zawodowym graczem w baseball, wydawcą pierwszego popularnego magazynu o lotnictwie Fly" oraz konstruktorem samolotów.

Jego Lawson-Airliner był pierwszym dużym samolotem pasażerskim skonstruowanym w USA (mógł zabrać 27 pasażerów). Pierwszy lot odbył 19 sierpnia 1919. Podczas tego lotu samolot został uszkodzony z powodu błędu pilota. Jesienią, po naprawie maszyna odbyła kilka lotów demonstracyjnych, jednak nie znalazła nabywców ponieważ na rynku dostępne były o wiele tańsze bombowce z demobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ci będzie... uznam Twoją odpowiedź :)

A tytułem uszczegółowienia:
Konstrukcja ta nie weszła do służby, a prototypy w lotnictwie amerykańskim poprzedza znak X.
Maszyna z zagadki to XP-13A z silnikiem Pratt & Whitney SR-1340-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak Caproni Ca113, ale jednak nie - bułgarski SFKB-2UT (СФКБ КБ-2УТ) tu z silnikiem Hispano_Suiza, a latał jeszcze z silnikami BMW IV i Junkers II.
To jest to miłe łaskotanie, widziałem, wiem, a potem się szuka bo silnik nie pasi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Co prawda Sonicsquad nie goni, ale miarka pokazuje, że czas na nową część więc po zagadkę zapraszam do cz. 16 http://www.odkrywca.pl/zagadka-cz-16,710373.html#710373
a grono moderatorów proszę o zamknięcie cz.15

Podesłałem nową wersję spisu do aktualizacji więc łatwiej będzie unikać powtórek.

Miłej zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie