Skocz do zawartości

Góry Stołowe unel" cel budowy,ukrycia sposób eksploraci"...


GORYL

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu napisze ze nie chcialo mi sie czytac tego co napisales w linkach ktore podales na poczatku tematu , wklej jakies fotki bo pisales ze masz ale do albumu" cokolwiek to znaczy ! I tylko jedna moja mala prosba , uzywaj zgodnie z przeznaczeniem cudzysłów to bedzie sie troche latwiej czytac twoje posty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Przepraszam,ale a czerwono" piszą żeby uważać co się pisze" ;)


A tak na serio to do albumu" znaczy ,że ja jestem pierwszym planem"a temat tunelu zostaje na drugim planie i mało konkretów"...

Dziś postaram się wyruszyc tam i zrobię fotografie do opisu",bo inaczej się nie da tego przedstawić(ewentualnie w terenie")

GORYL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zakladasz ze sa dwa tunele , jeden nad drugim , to ten nizszy ktory odkopywales moze byc odwadniajacym , jezeli by tak bylo to ten wyzszy moze byc sztolnia
ile metrow odkopales tego dolnego i jaka on ma wysokosc ?
jesli dolny by byl odwadniajacy poszukaj na zewnatrz gdzie mogla by uchodzic woda lub sie zbierac , zreszta ona powinna nadal sie saczyc
jak wysokie jest to wybranie w ktorym lokujesz tunele , czy to jest moze stok wzniesienia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który jest nad tym zasypanym jest rozpoczęty i nawet słowo tunel to za dużo (kilka metrów) i nie wiem czy przerwano czy to była 'próba skał np. przodek zawiercony itp

Fakt jest taki ,że z dolnego przez rumowisko sączy sie woda ,ale w małych ilościach (stróżka 5cm)

Wysokość górnego to ok 10-12m a dolny to jest nie do określenia ,bo jak napisałeś on jest w zboczu,ale przed litą skałą było wybudowane wejście z bloków wielkości ok 1,2(1,5) X 0,8 0,6 i zostały wysadzone boczne ściany wspierające łukowate sklepienie które sie zawaliło i pięknie zamaskowało wraz materiałem skalnym który znajdował sie nad owym łukiem kamiennym"

Ciężko to opisac,a wybrać jeszcze ciężej(nie przebywam już w okolicy)mam ograniczony wolny czas"...


Ciągnie wilka do lasu,ale nie ma na to czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką mapę ja już się nie patrzyłem(łącznie z wojskowymi...)

W tym miejscu nawet nie ma zaznaczonego KŁM (kamieniołom których masę jest w Górach Stołowych ...

Nawet drogi dojazdowe urywają się na mapach"w różny sposób,a w terenie istnieją choć mocno przedawnione"

Temat jest bardzo ciekawy i nie chcę sobie za wiele wyobrażać,ale skoro to ic wielkiego"to dlaczego na mapach(a posiadam ich wiele tego miejsca z różnych okresów)nie ma kompletnie nic (tylko zbocze bezurobiska" sporych rozmiarów )naniesione...???

'Plac logistyczny na którym(moim skromnym zdaniem )znajdował się "żuraw do rozładunku itp i "wartownia także nie istnieje ,a jest widoczny na współczesnych zdjęciach lotniczych i wygląda jak mała polanka nic nadzwyczajnego.

Co do zakładu ,to dodam ,że jest to w takim "mało sprzyjającym terenie...
Zbocze,drogi dojazdowe prowadzą "po warstwicach zboczai właśnie dwie "główne zmyślnie się w pewnym momencie(dużo przed obiektem) "zamieniają w warstwice wysokości...ale niestety na mapach prowadzą do nikąd" a w terenie właśnie do tego miejsca.

Ciągnie mnie tam,żeby zrobić zdjęcia,ale na razie nie mam czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam.
Wiem,że w okolicy pracowali jeńcy wojenni,którzy między innymi przebudowywali drogę (Czarny Trakt),który jest blisko(przebudowa polegała na zwiększeniu znaczenia" tej drogi)
Jest to droga,która kilkanaście kilometrów prowadzi przez nie zamieszkany teren, eszta dróg" jak to bywa przez wiochy"

Dziś Czarny Trakt używany jest przez kierowców (najczęściej turystów) baardzo rzadko nawet w sezonie...
Któż zadał sobie tyle trudu ,żeby wybudować drogę(jej część nie istniała przed wojną)żeby prowadziła a około"przez las do miejsca mało interesującego w dodatku do którego można dojechać przez wioski...

Szkoda,że nie mam czasu jak dawniej za młodego" ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czarnej drogi" ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bator%C3%B3wek

Dodam,że nad owym Batorówkiem (na fotografiach widziałem)w tym okresie latał sterowiec.

Była tam karczma gdzie wyciągałem strasznie dużo monet,a jak zapytać ambylców" to nic nie wiedzą nic nie słyszeli...
ale znalazł się tam jeden człowiek,który miał masę zdjęć owego sterowca i karczmy itp...

Ten uroczy pan" zmarł jakiś czas po tym jak Go poznałem.

Nie wiąże tego" z tym tunelem,bo On nic mi o nim nie powiedział.

Ten fakt jeszcze bardziej mnie nakręcił.

Teren wokół jest baardzo obszerny i większość bardzo trudna do obadania.

Jak dodam foty to łatwiej będzie to ogarnąć"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany wypadem w to miejsce to w weekend (sobota bądź niedziela) skoro świt" ja tam będę wyruszał na 99% .
Szczegóły możemy dogadać tel.889545908

Jak jesteś zainteresowany 24 godziny na dobę jestem pod tym nr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będzie taka burzowa pogoda to też sobie odpuszczę,ale nie zaśmiecajmy" sobie tematu na ustawki" tylko jak coś to PW albo komórka.

Z drugiej strony mam dużo sprzętu nic talentu" więc żadna pogoda nie straszna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc jak mówią żeby nie robić z gęby (czterech liter)
a słowo droższe od pieniędzy zaczynam.

Na początek daje e wypociny" i proszę ich nie komentować tylko na nich jakoś zaczniemyazować"...

od razu zaczyna dodawać foty z opisami co jest na zdjęciu bo żeby uchwycić całość co na tej ycinie"błahaha to tylko z lotu ptaka by się dało i to ciężko bo przewaga świerka wiecznie zielony"...

Całość ysunku" (terenu) to ładne kilkaset metrów.

Szkoda że nie było chętnych na wspólny wypad.

Może kiedyś coś zorganizujemy...?

Dobra zaczynam foty wklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie