Skocz do zawartości

Góry Stołowe unel" cel budowy,ukrycia sposób eksploraci"...


GORYL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A wszystko w podobnym zboczu" nie widoczne było...

Nawet ten wór" z bliska nie był widoczny (tunel NR1 )

Przypadkiem odkryty przez małolata" nie zazna eksploracji żeby dowiedzieć się przez kogo ? w jakim celu ? został wybudowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
specjalnie się zarejestrowałem aby tu napisać:)Obserwuję ten wątek od pewnego czasu.

Jestem z Kotliny Kłodzkiej, mam do tej okolicy około 10 km
Przeszło mi przez myśl czy aby nie piszesz o wyrobisku górniczym w Cygańskim Wąwozie.

Gratuluję ducha odkrywcy i ciekawej miejscówki. Mieszkasz na stałe w Kotlinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko wyglada. Probowales cos powoli odkopywac ten tunel czy tylko wykrywka pomachales i to wszystko ? Jak mozesz to podaj wspolrzedne tego miejsca bo mam znajomka z klodzka co sie takimi sprawami interesuje to moze cos wiecej powie , a jak sie uda to przy okazji sam to zobacze. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyrobisko w Cygańskim Wąwozie to nawet mam eorie" ,że mają coś wspólnego z sobą...

Okolica jest bardzo rozległa i iezdeptana"w dużej części.

Nie jest to to wyrobisko,ale blisko" ;)

Jeśli jesteś zainteresowany wspólnym wypadem,to ja będę tam jechał,bo chcę am dokładniej pomachać wykrywką".
Ostatnio nie wziąłem kilofka",a zapiszczało ładnie tu i ówdzie,ale gruz skalny saperką to lipa...

Serio pisząc to żadnych współrzędnych nikomu nie mam zam iaru wysyłać,tylko i wyłącznie mogę osobiście pokazać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest właśnie taki dogowskaz" do Cygańskiego Wąwozu i usytuowany jest przy drodze krajowej nr8 .

Między Polanicą a Szczytną w lesie po prawej (jadąć w kierunku Kudowy)zaczyna się bardzo długa i prosta droga ...

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia po co taki kawał drogi przez las budować jak można właśnie przez Szczytną do Wąwozu Cygańskiego dojechać?


Zastanawiałem się dlaczego do samego wyrobiska"nie prowadzi ta dziwna droga.

Jak ktoś będzie zainteresowany wypadem to właśnie spod tego drogowskazu" będzie start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tłumacz mówi tak http://translate.google.pl/?hl=pl&q=blokada+kramer&ie=UTF-8&tab=wT#de|pl|siegfried%20weg%20verboten

A poligloci niemieckiego" co powiedzą na temat tego napisu (tłumaczyć jak go mam ?)

Droga ta jest bardzo ciekawa i nawet na samym jej początku miejsce jakby po stanowisku kontrolnym"

Nie chcę za dużo mieszać" w tym temacie,ale okolice zdeptałem niejednokrotnie i za każdym razem coś nowego do tematu"

Nie wiąże a siłę"nowych spostrzeżeń z tematem tego tunelu ale zaraz dodam fote ego magazynu"co jest opisany na rysunku po prawej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napisu siegfried weg verboten" można to tak tłumaczyć:
Sieg – to zwycięstwo
Fried – to pokój (nie pomieszczenie)
Siegfried – to imię męskie lub połączenie zwycięstwa z pokojem (jakiś idiom)
Weg verboten – to droga bez przejścia (przejście wzbronione).

Siegfried zapewne jakiś obiekt o tym kryptonimie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel wyłożony klockami z piaskowca nie bardzo kojarzy mi się z budowlą o charakterze militarnym. Brakuje żelbetonu. Ciosane kamienie z piaskowca są pewnie robotą fachmanów z tego kamieniołomu. Porozwalane żelastwo, m.in zawiasy mogą być pozostałością po eksplozji, ale nie widać żeby leżało coś pogięte. Zresztą do tej pory pewnie stal została rozszabrowana. Szczerze wątpię, żeby pozostałości takiej budowli pozostały tyle czasu niepoznane, zwłaszcza, że jest to dość blisko cywilizacji.

Nie natrafiłem na żadne informacje jakoby w czasie wojny teren ten był strzeżony przez wojsko i niedostępny dla cywili jak to było w przypadku chociażby Ludwikowic. Tam był przemysł, tam się coś działo.

Patrząc na sklepienie tego tunelu widać że jakąkolwiek próba kopania bez odpowiedniego przygotowania i znacznych funduszy może być ryzykowna.

W takim zasypanym tunelu może być wszystko łącznie z chemią, odpadami i innym bądziewiem niebezpiecznym, pułapkami. Nawet po wojnie lubiano w takich miejscach urządzać składowiska. Bez dozymetru bym tam nie wchodził w każdym razie.

Jestem teraz bez sprzętu, ale jak będzie chwila pogody to można się spotkać i pogdybać.

Szczerze to Od czasu zabójstwa nie bardzo ciągnie mnie w góry stołowe, zwłaszcza, że z uzbrojonym osobnikiem nie masz szans.

Bynajmniej jest dość ciekawie. Oprócz tych blach nie ma tam łusek, amunicji?

Być może pod koniec wojny coś tam działali na wzór ludwikowic i nie skończyli ale po co? Chyba Raczej nie mieli potrzeby chować nic w tych górach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wewlebie dziękuje za tłumaczenie,które powoli mi układa całą okolicę w sensowną całość.

Ta droga rzeczywiście prowadzi do nikąd"...

Mam (kiepskie) foty jeszcze jakiś dziwnych apisów ze znakami" całkiem mi nie zrozumiałeymi.

W weekend(może ten) będę na miejscu to przetrę skałę" i przepisze,bo ostatni miałem ograniczony czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/webhp?hl=pl&q=blokada+kramer&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=633&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw#hl=pl&gs_nf=1&pq=blokada%20kramer&cp=19&gs_id=1lv&xhr=t&q=kryptonim+siegfried&pf=p&sclient=psy-ab&oq=kryptonim+siegfried&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=3a8eb0b910b7ab25&biw=1280&bih=633

drugi i dziewiąty wynik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy miało to jakiś kryptonim"czy nie było czasu na papiery... bo fakty mówią ,ze nigdzie ani śladu po tym tunelu... nie dziwne...???

Zawsze zostaje jakiś ślad...

Dlaczego go nie ma po tym miejscu w żadnych papierach"???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoich zdjęciach tego nie widać, ale dziwne jest, że przy wysadzeniu strop tunelu się nie zawalił. Nawieźli tam tych kamieni czy jak?

Ta robota i sposób ułożenia kamieni nie wygląda zbyt solidnie. Brak zaprawy sądząc po zdjęciach.

Jak bym nie zobaczył klamry i tego złomu to bym pomyślał, że to jakieś kilkusetletnie pozostałości starych umocnień a nie budowla z czasów II WŚ. Bynajmniej sądząc po materiale obiekt jest związany z kamieniołomem i na kamieniołomie bym się skupił.

Jaka jest szerokość i wysokość tego tunelu jeśli da się to określić?

W internecie i literaturze nic o tym obiekcie nie znajdziesz zwłaszcza, że prawdopodobnie pozostał zapomniany po wojnie. Zresztą za wiele się tam nie działo sądząc po pozostałościach i obiekt miał znikome znaczenie. Jedyne moim zdaniem wiarygodne źródło to najstarsi mieszkańcy tego terenu. Sądząc po tym co pisałeś znasz teren i ludzi.

Niewiarygodne jest, że oprócz Ciebie nikt do tej pory o tym nie wiedział. Ciężko uwierzyć, że nikogo oraz śladów czyjejś bytności tam nie zastałeś? Miejscowi generalnie znają swój teren. Ja swoje góry i lasy złaziłem za łebka i znam każdy kamień.


Upubliczniłeś temat na forum czytanym przez wszystkich, w tym różne służby. Miejsce jest już znane, pielgrzymki na pewno będą i teren zostanie dobrze wydeptany właśnie głównie przez niefachowców. Teraz na pewno samemu lepiej się tam nie pojawiać.

Może tak być, że pojawią się osoby które zechcą zatrzeć i tak niewielkie już pozostałości obiektu.

Na dodanie mojego poprzedniego postu czekałem dwa dni, więc nie dziw się, ze nikt nie pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ywają tam ludzie",ale nikt kto by pomyślał,że może być coś tam dalej za rumowiskiem...
Jak wspomniałeś dziwne ,że łuk ocalał mimo,że bez zaprawy itp ...

Otóż wysadzone zostały boczne ściany a łuk miał ze sobą opuścić właśnie kamienie nawiezione" i to pięknie zamaskować...
Robota nie miała na celu rwać wiecznie" tylko szybko zamaskować...
Stąd myślę brak zaprawy itp...

Skoro piszesz,że upubliczniłem temat" na forum,to podaj mi współrzędne tego miejsca...
Widzisz pisząc temat wiem jak zachować go ietkniętego"bez mojej wiedzy...

Niech sobie chodzą ilu chce i gdzie chce a tego konkretnego miejsca nie znajdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie