Skocz do zawartości

Zdjęcie naszego samolotu - część 20


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 405
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Inne ujęcie, z którego widać część cyfr numeru podskrzydłowego. Z kształtu wyciętej dziury można domniemywać, że to maszyna z 2. pułku, więc literą pod lewym skrzydłem powinna być K. Czarna, oczywiście.
Ma ktoś pomysł jakie cyfry dopasować, aby odczytać choć część numeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ujęcie PZL-19 SP-AHI Giedgowda do kolekcji.

Napisałem parę postów wyżej, że na burcie były naklejki, ale jak się przyjrzeć ubytkom, to raczej wygląda na to na odpadanie farby. Na tle numeru startowego odcina się skórzany pasek, zabezpieczający pokrywy silnika przed otwarciem w czasie lotu.
Ze sposobu przylegania złożonych fragmentów oszklenia wynika, że klamka była tylko od zewnątrz, dostępna przez odsuwane okienko.
Porównując odcienie na znaku Castrola i Stanavo oraz zakładając, że Castrol był zielono-czerwony (to są kolory logotypów Castrola jeszcze od 19. wieku) to kolor tła w znaku Stanavo wydaje się ciemniejszy - swego czasu byłem zwolennikiem teorii, że i znak Stanavo umieszczany na samolotach miał czerwone tło, tak jak to widać w różnych publikacjach, plakatach czy reklamach z lat 30., ale chyba jednak rację mają ci, którzy rysują go na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmieniamy imprezę.
Challenge 1934. 11 września samoloty leciały z Algieru (lotnisko Maison Blanche) do Tunisu z międzylądowaniem na pustynnym lotnisku Biskra. Ponieważ zarówno lotnisko w Algierze, jak i w Tunisie na innych fotografiach z lat 30. wyglądają na dość dobrze zagospodarowane, ze sporą ilością budynków oraz zieleni wokół, sądzę - patrząc na te namiociki i ogólną ymczasowość infrastruktury" - że to fotografia z Biskry.
RWD-9W (czyli z silnikiem Walter) SP-DRB z załogą kpt. Henryk Skrzypiński i mechanik Michał Lorenc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie