Skocz do zawartości

parę słów o Lali"


Rekomendowane odpowiedzi

- Jestem Rosjanką! - tłumaczy księżna Lwow. - Urodziłam się w rosyjskiej prawosławnej rodzinie.
Dobra, iała" Rosjanka, która walczyła o Polskę z białoruskimi prawosławnymi chłopami, którzy nawet nie wiedzieli, że są przeciwnikami tejże Polski.

http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=70&id=8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mieszkasz w Łozicach albo Puchałach i jesteś potomkiem ofiar andytów z lasu?" Bo jeśli nie, to nie wiem po co w takiej formie zamieszczasz post. Pani Lidia Lwow to prześwietna postać i wzór do naśladowania dla młodego pokolenia. Polska stała się jej druga Ojczyzną i walkę w jej obronie przypłaciła wieloletnim więzieniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traper to stary artykuł i zresztą tam zawsze w podobny sposób piszą , myślę ze kopijnik nie miał nic złego na myśli zamieszczając ten link, i z Puchał nikt nie został zabity wtedy gdy rozstrzeliwano wozaków a Pani Lidia jest bardzo sympatyczną osobą
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Znam Puchały Stare,wiem gdzie sa groby wozaków.Znam tez kilka osób które maja własny poglad na te sprawy.
A było według nich tak:
Pod koniec 1945 roku w grudniu AKO zrobiła akcję w Bielsku Podlaskim,zdobyto posterunek MO,NKWD,oraz urząd miasta.W urzędzie miejskim znaleziono listy/petycje osób które pragnęły przyłączenia powiatu Bielsk Podlaski do republiki białoruskiej.
Petycje były z imienia,nazwiska i miejsca zamieszkania.
Poczatkowo chciano zmusic owych patriotów" aby opusciły teren Polski,dostały termin,a ze nie zastosowały sie do tego,nastapiły pacyfikacje!
To tak w skrócie.
jeśli ktoś zna Bielsk z czasów komuny,to zapewne wie ze było to miasto dobrze zaopatrzone w rózne deficytowe towary,jak i Siemiatycze.
Kosztem Brańska rozwijał sie Bielsk,a kadra partyjna/komunistyczna rozlała sie po całej Polsce!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie