Jump to content

mauser-kolba,części


Recommended Posts

Witam
Planuję sobie złożyć karabin mauser z jak największej ilości dostępnych oryginalnych części. Kolbę już mam zamówioną.Na allegro widziałem duzo części do mausera np. szczerbinka,celownik, wycior itd.Czy takie zbieranie części jest opłacalne czy lepiej zainwestować w odlewy aluminiowe??
Chciałbym mieć też ruchomy zamek ale wiem że te zamki od asg szybką się psują.Proszę o uwagi i porady
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Może najpierw określ jakiego dokładnie chcesz mausera? Bo pisanie mauser do rekonstrukcji to roche" malo precyzyjnie a co za tym idzie są koszmarne rozbierzności w cenach, przykladowo - kompletny celownik do czeskiego mausera stan bdb to 80-100zł, niemieckie ok.150zł, polski jak sie trafi to 250zł... wiec ponawiam pytanie jakiego mausera do rekonstrukcji" plnujesz se złożyć? :) podaj dokladny wzor np. polski wz.29" lub polski wz.98a", polski 98PWU", iemiecki k98" na 1944/45r itd.
Link to comment
Share on other sites

cyt.:Chciałbym mieć też ruchomy zamek ale wiem że te zamki od asg szybką się psują.Proszę o uwagi i porady"

A co konkretnie się w nich psuje? bo ruchomy zamek np od asg jest tylko po to żeby markować przeładowanie. Poza tym wygląda on tylko podobnie do zamka oryginalnego.
Za oryginalny zamek jest paragraf, odlew zamka? możesz próbować alemyślę że będzie kupa roboty i będzie skórka za wyprawkę. Poza tym jak pisze porucznik pilot, określ sam sobie jaki to ma być mauser. Wtedy też zobaczysz że ceny są różne.
Link to comment
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu kupiłbym alu odlew zamka i lufy, reszte tj. celownik, magazynek, zamontowalbym oryginalne. Ja tak mam w swojej replice, z tym że ja mam replikę polskiego wz.29. Co do zamków asg to niestety nie mam z nimi doswiadczenia, ale sporo kolegów takie używa i generalnie są ok.
Link to comment
Share on other sites

Zamki ASG? tak, ale po usunięciu z nich sprężyny to mogą wytrzymać. A na marginesie to inne wymiary, plastikowy pazur wyciągu łusek no i z daleka widać, że to ASG bo zamek świeci się jak psu jajca. Mój przetrzymał 3 miesiące i pękł u nasady, w życiu bym czego takiego już nie kupił. Gdzieś widziałem repliki komór nabojowych z ruchomą repliką zamka. Do tego montujesz replikę lufy składanej z 4 części i na to zakładasz oryg. przyrządy celownicze. Resztę części już można mieć oryginalnych. Ale ja na twoim miejscu zaoszczędziłbym trochę grosza i sprawił sobie deko. np. ze strony www.gunservis.pl

Pzdr.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information