Skocz do zawartości

rekonstrukcje 2012 - okolice Zamościa


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
Przygotowuję sobie kalendarz imprez na ten rok. Niestety krótki, ale zawsze :). Piszę z Zamościa. Obowiązkowo, jak co roku, zamierzam być na rekonstrukcji w Tomaszowie Lubelskim (15-16 września), poza tym - rekonstrukcja w Komarowie (26 sierpnia).
Pytanie tylko, co poza tym? Proszę Was o informacje na temat imprez, które odbędą się w tym roku, w promieniu powiedzmy 100 km od mojego miasta. Chodzi mi o cykliczne, jak i jednorazowe, jak np. inscenizacja odbicia jeńców z zamojskiego więzienia (2010 r.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W imieniu grh 8 p.p.leg. chciałbym Was zaprosić na Święto Pułkowe 8 Pułku Piechoty Legionów które odbędzie się w Lubartowie 2 maja 2012 r.
Plan:
godz. 12.00 - początek obchodów w sali widowiskowej spółdzielni mieszkaniowej w Lubartowie
godz. 13.30 - przemarsz ulicami miasta i złożenie wieńca pod pomnikiem Legionistów
godz. 14.30 diorama ,,1920 - Wymarsz na front,, z udziałem grup rekonstrukcyjnych, prezentujących umundurowanie i uzbrojenie piechoty polskiej w wojnie 1920
godz. 16.00 zakończenie oficjalnych obchodów.

w obchodach wezmą udział:
grh 8 pułku piechoty legionów z Lublina
grh 51 pułku piechoty z Iłży
Towarzystwo Historyczne ,,rok 1920,, z Warszawy
grh KMH Warszawa
Serdecznie Zapraszam
Piotr Krukowski
grh 8 p.p.leg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obchody rocznicy bitwy pod Kockiem odbywają się zawsze w pierwszą niedziele października w tym roku jest o 07-10.
Dodam że obchody odbywają się rotacyjnie w tym roku Kock w przyszłym Wola Gułowska a za dwa lata Serokomla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!W imieniu grupy rekonstrukcji historycznej im.por.Konrada Bartoszewskiego ps.WIR,zapraszamy na inscenizację pod Osuchami jak zawsze w ostatnią niedzielę czerwca czyli 24 czerwca.W dniu 1 lipca organizujemy rekonstrukcję wywiezienia i mordu partyzantów w lesie Rapy koło Biłgoraja.Początek rekonstrukcji na ulicy Wacek Wasilewskiej.Zapraszamy!Więcej informacji pojawi się na naszej stronie grhwir.Zapraszamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku organizują obronę Zamościa. I co roku to samo.... niestety... kozackie spodnie, koszula a na wierzchu kontusz ... wiek XVII pomieszany z XVI i XVII tak składanka . Natomiast Osuchy warto odwiedzić. Widzę że WIR sięuaktywnił po zimowym wypoczynku , i dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolega z Narola się zapowiedział :). Mam nadzieję, że zobaczę więcej niż podczas nocnej bitwy o Zamość i że ta rekonstrukcja oszczędzi mi widoku żywej krwi. Trochę się nogi pode mną ugięły, kiedy zobaczyłem, że w egipskich ciemnościach, chodź niby przy pełni księżyca, podczas walki na szable, jeden z rekonstruktorów nie wymierzył, drugi się nie zasłonił i krew z rękawa polała się grubym ciurkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie