Skocz do zawartości

11 tyś. Boratynek z Rokitna


suchy ss

Rekomendowane odpowiedzi

. Co ciekawe, w miejscu znalezienia skarbu nie ma stanowiska archeologicznego.
To już teraz będzie.
A tak nawiasem gdyby każdy z nas zrzucił się po 20 sztuk to by była dopiero wiadomość..a tak kilka tysięcy nie ma co się zachłystywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skarbu, to zawsze mi się wydawało, choć nie pamiętam, gdzie czytałem, że za skarb w numizmatyce uważa się powyżej 5 monet w jednym miejscu. Bez jakiegoś różnicowania czy wartościowania. Garść drobniaków PRL-u na polnej drodze to zgodnie z definicją skarb. Śmieszyło mnie to, więc tak to zapamiętałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boratynki po 5-20zł na allegro? ROTFL Gdyby pismak nie był idiotą to by wiedział jak się obsługuje szukajkę i sprawdził ceny. Zestawy po 100szt chodzą po 30-150zł a nie po 500-2000zł. Jak zwykle chęć zrobienia sensacji większa niż zawartość czaszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, wystaw ładne pojedynczo to zobaczysz jakie ceny osiągają.
To wbrew pozorom piękne i bogate w wiele odmian monety, doliczając falsy to temat na co najmniej kilka doktoratów.

jak ktoś sprzedaje za tyle to szroty, albo nie ma pojęcia czym dysponuje.
jego sprawa.

pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde, człowieku. Nie trzeba mieć mikroskopu w oczach żeby stwierdzić że to obiegowy złom. Jasne, że w takiej ilości znajdziesz perełki. Ale z obrazka jasno wynika że jest ich naprawdę mało. W wierzchniej warstwie nie jestem w stanie nawet jednej ładnej odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie