Skocz do zawartości

RIESE - od Sokolca po Ślęże


saimonrec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chciałbym w tym poście zacząć temat Riese a głównie góry Ślęży. Pierwsze pytanie na początek.. Co myślicie o korytarzach chociażby z Czernicy które są tzw' zamaskowane ' .. Dariusz. K bardzo człowiek biegły w tych sprawach twierdzi iż te tunele właśnie z Czernicy prowadzą na ślęże lecz są zamaskowane przez Niemców przed Wycofaniem się. Dodam iż szukam osób chętnych do współpracy do tzw. rozwalania? takich zamaskowanych korytarzy. Czytam posty i wiele się mówi tutaj o informacjach choć tylko co dziesiata jest czymkolwiek potwierdzona, aa brakuje prawdziwego działania. Wkońcu dojdzie do tego że jakieś służby państwa choć to szybko pewnie nie nastąpi ale nastąpi wszystko zamkną że całkowicie Nigdzie! nie wejdziemy. Lub jakis bogaty Niemiec jeśli juz to synek bądź sam ss wykupi taki plac bo ma mamony w ch**re dużo. A więc jeśli są takie osoby które tą górą głównie się interesują i takim działaniem zapraszam do dyskusji i wymianą informacji a bardziej poglądami na temat działań.
Pozdrawiam! i przepraszam jeśli taki czy podobny post miał już miejsce, lecz trudno cokolwiek znaleść na Taki dokładny temat !
http://www.youtube.com/watch?v=4EyXTBKEnKI&list=UUHS8jU5g4a_KiLazlrz7jKA&index=38&feature=plcp
Link do filmu gdzie ewidentnie widać że coś dalej jest.!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Bardzo cie proszę o dzielenie się informacjami na temat głównie ślęży, Nie wnikam w to czemu masz takie zdanie o nim, ja gościa szanuje może Wierzy czasem w zbyt śmieszne rzeczy ale jeśli chodzi o Wiedzę o RIESE to ma gościu pojecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko... Karol, dzięki za linka, pikna sprawa:

Dariusza Kwietnia człowieka represjonowanego przez władze III RP za odkrywanie tajemnic III Rzeszy i zbrodni nazistowskich organizacji typu LEBENSBORN"

i tagi: draco" Riese" ufo" III Rzesza"
Ale jazda na dobranoc :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Absurdalna teza? Widziałeś jak zostały może drążone tunele w Ślęży, przepraszam w ślężanskich tunelach nikt jeszcze nie był.. ale w tunelach w górze Czernica? Osobiście stwierdzam iż sposób ich wykonania jest identyczny jak głównie na soboniu. Tunele są wąskie lecz odpowiedni kształt mają jak na soboniu. Nie mogą to być tunele których używano niegdyś do wydobywania surowców z racji tego iż miałyby one różne odejścia w prawo w lewo aa kształt tunelu byłby o wiele inny, mniejszym faktem jest choć nie widzialem osobiście lecz znajomy mówił o rozsypanych skałach koło góry rozmiarów jak na Riese, Jugowice, Soboń itd. 3 Fakt poczytaj bo książki zapomniałem nazwy zeznania świadków którzy opowiadali o ślęży gdy znajdowali się tam Niemcy co wwozili i wywozili itd. Jedyny błąd jaki może z mojej strony został popełniony to, to iż Ślęża i Riese Nie koniecznie musiały spełniać to samo, mówi się iż Riese (góry sowie) to podziemne miasto, nowa broń itd itd. Ślęża z racji tego iż Nazisci wierzyli w różne bóstwa nie powiem dokładnie jakie mogła spełniać miejsce coś w charakterze rytuałów i tym podobnych wydarzeń, lub ze względu na hale pod ślężą mogła spełniać coś w stylu Składowni czegoś tam. Domyślać się można naprawdę wiele. Może 4 fakt najmniejszy iż jakiś czas na ślęży po zakończeniu IIwś znajdowali się ruscy;) 5 Fakt.. zatajane tunele IDENTYCZNE jak na soboniu.. wydaje mi sie iż nie widziales ani tego ani tego i dlatego tak mówisz. Dlatego no nie powinnieneś mówić iż nie ma żadnego związku RIESE z ŚLĘŻĄ.. i zobacz sobie szyb na czernicy jeśli sie nie myle choc sam go jeszcze nie mialem okazji zobaczyć ... takich szybów nie budowano w latach 1800 i wczesniej;) Wybacz, ale niestety przez takie wypowiedzi jak ty dodałeś niestety znów odbiega się od tematu;) Pozdrawiam mam nadzieje że zmieniłeś zdanie. CZEŚĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyno Bardzo dziękuje za link. Osobiście film ten widziałem już kiedyś..W dalszym ciągu czekam na informacje dotyczące wejść ślęży, gór pobliskich itd itd. Pozdrawiam tych którzy wnoszą coś do tematu a nie tylko wykłócają się o swoje.!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez neta.. ale już 2 dzień nie dodało mego posta..A odpowiadałem w nim na pytanie kolegi chetnie zobacze dokument ktory bedzie laczyl Riese z Ślężą"

a wiec.. Heloo! dokumentu nigdy nie dostaniesz chyba ze w 2050r.. choc i tak pewnie nie, na potwierdzenie tego.

1. H. Himmler był w Sobótce.. wybacz ale nie moja informacja lecz wielu osób mi przytakuje iż był w którymś tam roku oo którejś tam porze dniu itd, gdzieś tam w jakiejś wielkiej sali(to juz nie moja spr)

2. Korytarze jakie zostały wykonane ani trochę nie podchodzą pod sztolnie Dawne z np 1800 roku i pozniej/wczesniej gdyż mielibyśmy wtedy do czynienia z chodnikami WIELOMA naprawde wieloma w bok ukos i nie byłoby śladów odwiertów jak w innych sztolniach Riese.(niewielu) itd itd.

3. Korytarze te gdybyś się przypatrzył są identyko jak na Soboniu. Wielkosc szerokość gdzie niegdzie owszem inna no ale badzmy realistami.

4. Podkłady kolejki w sztolniach nie w ŚLĘŻY lecz w Czernicy są identyczne jak na soboniu;)

5. Zamaskowanie Końca tunelu jest identyczne jak na soboniu.
6. Szyb który jest na Czernicy? w okol. Czernicy nie miałem okazji sprawdzić, powiesz iż pochodzi on z XIXw? no co ty;)

7. Do cholery jak można myśleć że to nie ma związku? Owszem może niema związku. TZN. RIESE- OLBRZYM mógł spełniać rolę Cud. Broni, Kwatery Hit itd itd Jak to mówią ludzie. (bzdury dla mnie no ale) A ŚLĘZA może nie podlegała pod kryptonim RIESE ale tworzyli tam tunele ludzie z tych samych bądź mało odległych od siebie obozów jak co i RIese, a kierowali tym Niemcy ss itd.
Ostatecznie Związki są. THANTOS... znajdź mi jakikolwiek Dokument o Riese naprawdę poważny to będziesz wielki! Nie ma takich dla nas! pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare mapy kopalni chromu na Czernicy, są dostępne w archiwum, chyba w Sosnowcu. Osobiście nie korzystałem, ale wgląd trochę kosztuje (kilka stów). Opracowania do studni najbardziej współczesne i dokładne, można znaleźć w miesięczniku Sudety" nr.4. 2007r. a reszta nr.12. 2006r. Pozostałe wejścia zasypane, mogą ocenić górnicy.
Przy studni jest kilka wyrobisk jedno starsze zasypane chyba jeszcze przed wojną.
Kopalnie i podziemia bardzo różnią się od muzeum i kościoła.
Przejścia może i są, ale zakopane, wysadzone i nikt nie będzie narażać życia, ani zdrowia i sił, gratis, żeby tego dochodzić. Ile czasu odkopuje się górnika zasypanego 5 metrową ścianą wiadomo z telewizji. Tyle samo trwa odkopanie tunelu na mniejszej głębokości i trzeba trochę hałasu narobić. Wejścia do kopalni i w studni (na samym dnie) chronią kraty (zamontowane kilka lat temu), żeby je otworzyć trzeba znać szyfr (sposób)i uważać na spadające kamienie. Myślę że dostatecznie opisałem jedno miejsce.
Opowiadania Pana Kwietnia mogą inspirować, fakt że w Szczytnej (Kotlina Kłodzka) na górze był, albo jeszcze jest ośrodek dla zmutowanych ludzi dzieci, wątpliwa atrakcja może stąd opowiadania. Ale okoliczni ludzie, też muszą być tolerancyjni i mieć zrozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc twierdzisz że no Te wejścia w jakich no chociażby znajdował się Dariusz to kopalnie chromu? Tak zrozumiałem. Jeśli mowa o narażaniu się o siłach i czasie to tego nie poruszaj, to raczej oczywiste jeśli chce sie coś odrkyć na własną jakby Ręke. Również kraty itp nie robią wielkich problemów. Głównie chodzi mi o to jak działali tam Niemcy, niestety stare kopalnie chromu mnie nie interesują, bo to jest nic. Bardziej powiazanie sztolni z Ślęży do tych z Sobonia:) Czekam na mniej więcej pewne lub bardzo prawdopodobne propozycje wejść, nawet tych zasypanych, bądz jakiekolwiek propozycje przebicia się dalej na Czernicy. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na Czernicy jest kopalnia rudy chromu, to pewne na 100%. Ja przejść ze Ślęży do Riese nie znam i nie słyszałem o takich, ale ja tam nie mieszkam. Obecnie na Ślęży,
trudno odnaleźć ślady działalności górniczej (nie odkrywkowej), albo tuneli (poza starymi ujęciami wody dla schroniska), a bez tego szukanie związku z Riese to bardzo śmiała hipoteza.
Tak samo jak nie znam miejsc występowania choćby drobnych ilości rudy uranu, co najwyżej w wodach źródlanych notowane były śladowe ilości arsenu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka, czyli o związkach podziemi całego świata z Riese.
To, że w różnych miejscach Dolnego Śląska drążono podczas ostatniej wojny różne podziemia nie powoduje ich automatycznego związku z podziemiami w Górach Sowich. Mało tego podziemia w Sowich miały służyć różnym celom.
W 1943 r. w masywie Włodarza zaczęto budowę podziemnego obiektu wzorowanego na podziemnej fabryce-montowni Me-262 Schwalbe" o kryptonimie Lachs" koło miejscowości Kahla (Turyngia). Było to wspólne przedsięwzięcie Niemiecko-Włoskie. W tym celu Śląska Wspólnota Przemysłowa ściągnęła fachowców z Niemiec i Włoch, byli tam także robotnicy przymusowi i jeńcy wojenni. Struktura obozowa i robotnicza/jeniecka była wzorowana na Kahli.
Od wiosny 1944 r. mamy do czynienia ze zmianą przeznaczenia przedsięwzięcia na stanowiska dowodzenia poszczególnych rodzajów sił zbrojnych III Rzeszy i związanym z tym rozrostem inwestycji na sąsiednie masywy (Dział Jawornicki, Rzeczka, Osówka i Soboń) oraz kwaterę Wodza w zamku Książ. Wszystko to w ramach programu S III, czyli tzw. FHQ-u.
Na to są dokumenty i ze znania świadków. Jeżeli, ktoś twierdzi, że Riese miało związki ze Ślężą to winien przedstawić jakikolwiek skrawek dokumentu, który potwierdzałby taką śmiałą teorię. Twierdzenia o jakiś utajnieniach, 2050 r. itp. traktuję jako kpinę.
To, że w miejscowości X lub Y stosowane takie same lub podobne metody drążenia chodników górniczych nie świadczy absolutnie o niczym, a już na pewno o związkach z Riese.
Jak na razie mamy do czynienia z czyimiś urojeniami. I tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thantos.. widzę iż starasz się byc bardzo biegły i najmądrzejszy w tych sprawach wiec.. pokaż dokument iż Kwatera Hitlera miała sie znajdować w Sowich.? Z zapisków A. Speera nie ma zaznaczonej kwatery w górach Sowich Jest ten wilczy szaniec hmm kurde pozapominałem nazw tych kwater. Ale moze mogłoby to być lecz nie jest udokumentowane aby była to Kwatera Hitlera. Moje zdanie poprze osoba na która sie powoływalem D. Kwiecień, Kolejna sprawa Nie powiedziałem iż RIESE I ŚLĘŻA TO to samo! mówiłem o drążonych chodnikach i tunelach na ten sam sposób. mówiłeś że potrzebujesz przykładu moożesz nie dostać go na piśmie tak samo jak ja iż kwatera hit. moglabyć na Książu. Znajomy mówił mi że w 2000którymś roku z grupą archeologów wbijali się do podziemi browaru sobótki i znaleźli różne Mundury od SS po wojsko itd itd. pzdrawiam i zachęcam cię do wniesienia coś do tematu. Skoro nie Ślęża to wypowiedz się o Soboniu;) pzdr 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saimonrec, czytaj uważnie to co inni piszą.
Napisałem bardzo wyraźnie: w Książu rezydencja Hitlera (znany jest szczegółowy dokument z Sonderarchivum w Moskwie przedstawiający podział zamkowych pomieszczeń pomiędzy poszczególne osoby), a w Sowich poszczególne rodzaje sił zbrojnych.
Budowanie i późniejsze funkcjonowanie Głównej Kwatery Wodza (niem. FHQ – Führerhauptquartiere; oznaczenie kodowe projektu budowlanego w ramach którego powstawały wszystkie niemieckie kwatery to: S III – niem. Sonderbauvorhaben III) pod szyldem spółki nie było nowością. Tak było chociażby w przypadku kwater: w Prusach Wschodnich koło Kętrzyna (niem. Rastenburg) – kryptonim Askania Nord (zamiennie używano także kryptonimu - Wolfsschanze - Wilczy i Jeleń) – kryptonim Askania Mitte /Anlage Mitte/ i koło Krosna (Stępina i Strzyżów) – kryptonim Askania Süd /Anlage Süd/, których istnienie ukrywano podszywając się pod nieistniejący Koncern Chemiczny „Askania” (niem. Chemische Werke „Askania”; w rzeczywistości istniała spółka Askania Werke A.G., z siedzibą w Berlinie, a później w Hirschbergu, to obecnie Jelenia Góra, która jednak zajmowała się produkcją na potrzeby lotnictwa).
Trzeba także nadmienić, że w południowej Turyngii, w dolinie Jonasza (niem. Jonastal), koło miejscowości Ohrdruf budowano od 1944 r. drugą podziemną Kwaterę Główną Wodza o kryptonimie „Olga”, względnie „Siegfried” (tworzonej, podobnie jak „Riese” w Górach Sowich, w ramach projektu budowlanego S III /niem. Sonderbauvorhaben III/ obejmującego wszystkie Kwatery Główne).
Nowej, podziemnej Kwaterze Głównej Wodza nadano oznaczenie kodowe „Riese” („Olbrzym”). Z dokumentów, wspomnień oraz relacji świadków zdaje nam się wyłaniać następujący oto obraz Kwatery Głównej (FHQ): zamek Książ i podziemia pod nim wykute miały stać się rezydencją Adolfa Hitlera oraz jego najbliższego otoczenia, zaś obiekty w Górach Sowich stanowiskami dowodzenia dla poszczególnych formacji niemieckiego wojska (Wehrmachtu).
Dokumenty potwierdzające budowanie od maja 1944 r. stanowisk dowodzenia w Sowich są znane. Pochodzą nie tylko z Organizacji Todt'a, ale również ze sztabu generalnego Wehrmachtu.
Teraz Saimonrec już rozumiesz, czy jeszcze coś trzeba Tobie przetłumaczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Saimonrec, napisałeś: Nie powiedziałem iż RIESE I ŚLĘŻA TO to samo!"
Nie??
No to proszę:
RIESE - od Sokolca po Ślężę. Saimonrec (10/1) 2012-04-11 23:06:44.
Chciałbym w tym poście zacząć temat Riese a głównie góry Ślęży."
Krasnoludki to pisały, czy może jednak Ty?
A może zwyczajnie piszesz bez ładu i składu, bez sensu?
Klepanie w klawiaturę dla samego klepania. Na przyszłość dobra rada: pisz wolniej i rozważniej to może ustrzeżesz się takich byków.
Powoływanie się na pana Dariusza K. jest tak samo nie trafione jak niegdysiejsze powoływanie się co poniektórych na pana Igora Witkowskiego.
Obaj są siebie warci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wkradł się mały błąd, chochlik! Powinno być:
Budowanie i późniejsze funkcjonowanie Głównej Kwatery (niem. FHQ – Führerhauptquartiere; oznaczenie kodowe projektu budowlanego w ramach którego powstawały wszystkie niemieckie kwatery to: S III – niem. Sonderbauvorhaben III) pod szyldem spółki nie było nowością. Tak było chociażby w przypadku kwater: w Prusach Wschodnich koło Kętrzyna (niem. Rastenburg) – kryptonim Askania Nord (zamiennie używano także kryptonimu - Wolfsschanze - Wilczy Szaniec); koło Tomaszowa Mazowieckiego (Spała, Konewka, Jeleń) – kryptonim Askania Mitte /Anlage Mitte/ i koło Krosna (Stępina, Strzyżów) – kryptonim Askania Süd /Anlage Süd/, których istnienie ukrywano podszywając się pod nieistniejący Koncern Chemiczny „Askania” (niem. Chemische Werke „Askania”; w rzeczywistości istniała spółka Askania Werke A.G., z siedzibą w Berlinie, a później w Hirschbergu, to obecnie Jelenia Góra, która jednak zajmowała się produkcją na potrzeby lotnictwa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie