Skocz do zawartości

Denar 22mm


algor

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.tpzn.pl/index.php?action=printpage;topic=2464.0;images


cytuję:
Innym ciekawym typem monet Chrobrego jest denar Gnezdvn Civitas. Jest on unikatem przechowywanym w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prawdopodobna przyczyna wybicia to zjazd gnieźnieński. Chrobry chciał tym uczcić swoją pozycję. Na awersie znajduje się głowa króla, a w otoku legenda ROLIZAVS. Na rewersie znajduje się krzyż, między jego ramionami cztery kule oraz legenda GNEZDVN CIVITAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zdanie. Moneta wygląda jednak na oryginał!!!

Proponuję dać do wyceny w jakiejś dużej firmie numizmatycznej, to może być rekord ceny monety polskiej na aukcji. W końcu to drugi, znany egzemplarz tej bezcennej, historycznej monety!!!












...................
A po 1 kwietnia proponuję wysłać ten post w kosmos. Niech żyje tradycja. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie odradzam. Mogą zamienić na jakąś nic-nie-wartą kopię. Za duża pokusa. Tu chodzi o prawdziwą kasę!

Proponuję przytrzymać np. do 100 aukcji WCN, doskonale ją uświetni, a +/- 20 lat zleci nie wiadomo kiedy. A na razie najlepsze rozwiązanie- zakopać w ustronnym miejscu- w domu strach trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Portret na monecie może być dowodem, że to nie Wikingowie, a Chrobry i jego drużyna odkryła Amerykę przed Kolumbem! Bo skąd rytownik stempla tej monety miałby wiedzieć, jak wygląda Indianin? Nie ma innego logicznego wytłumaczenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, szkoda.
Rzeźbiłem sam, papier 400, kombinerki (witać ślady zębów), młotek, imadło. Większy problem był z patyną. Nie wiedziałem, że aluminium tak ciężko utlenić. Żadna patyna nie dała rady. W końcu zastosowałem czarną farbkę plakatową mojej latorośli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie