Jump to content

Denar 22mm


algor

Recommended Posts

http://forum.tpzn.pl/index.php?action=printpage;topic=2464.0;images


cytuję:
Innym ciekawym typem monet Chrobrego jest denar Gnezdvn Civitas. Jest on unikatem przechowywanym w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prawdopodobna przyczyna wybicia to zjazd gnieźnieński. Chrobry chciał tym uczcić swoją pozycję. Na awersie znajduje się głowa króla, a w otoku legenda ROLIZAVS. Na rewersie znajduje się krzyż, między jego ramionami cztery kule oraz legenda GNEZDVN CIVITAS.
Link to comment
Share on other sites

Zmieniam zdanie. Moneta wygląda jednak na oryginał!!!

Proponuję dać do wyceny w jakiejś dużej firmie numizmatycznej, to może być rekord ceny monety polskiej na aukcji. W końcu to drugi, znany egzemplarz tej bezcennej, historycznej monety!!!
...................
A po 1 kwietnia proponuję wysłać ten post w kosmos. Niech żyje tradycja. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Absolutnie odradzam. Mogą zamienić na jakąś nic-nie-wartą kopię. Za duża pokusa. Tu chodzi o prawdziwą kasę!

Proponuję przytrzymać np. do 100 aukcji WCN, doskonale ją uświetni, a +/- 20 lat zleci nie wiadomo kiedy. A na razie najlepsze rozwiązanie- zakopać w ustronnym miejscu- w domu strach trzymać.
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno. Portret na monecie może być dowodem, że to nie Wikingowie, a Chrobry i jego drużyna odkryła Amerykę przed Kolumbem! Bo skąd rytownik stempla tej monety miałby wiedzieć, jak wygląda Indianin? Nie ma innego logicznego wytłumaczenia!
Link to comment
Share on other sites

No szkoda, szkoda.
Rzeźbiłem sam, papier 400, kombinerki (witać ślady zębów), młotek, imadło. Większy problem był z patyną. Nie wiedziałem, że aluminium tak ciężko utlenić. Żadna patyna nie dała rady. W końcu zastosowałem czarną farbkę plakatową mojej latorośli.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information