Skocz do zawartości

głębokość monetek


patton12

Rekomendowane odpowiedzi

Monety leza na rznych glebokosciach 1 m, 0,5m tylko na ogol znajduje sie je do 25cm i dlatego taka opinia.Jak by wykrywki siegaly glebiej to by nie czekali az przeoraja pole ,bo po orce znowu sa w zasiegu.No i zalezy jaki teren moga byc na powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy od wielu czynników. Zdarzają się przypadki, gdzie monety leżą na powierzchni, a zdarzają się przypadki, że po wyciągnięciu hałerka z 80 cm wsadzasz cewkę do dołka i jest nadal sygnał - na monetkę 15 cm głębiej. Ale najczęściej do 25 cm, sztych-półtora sztycha średniej wielkości saperki.

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybą odpowiedź. Pytam się bo przeszukiwałem dziś moim kanarkiem xviii wieczną drogę, ale poza syfem nic nie znalazłem i trochę mnie to zmartwiło. No nic nie pozostaje mi nic innego jak próbować dalej. Byłem już 4 razy w terenie z nim, ale poza przedziurawioną 20 groszówką z PRL nic nie znalazłem ciekawego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie myślałem, że tym razem mi się uda bo gadałem z leśniczym i mówił mi, że ta droga to już w średniowieczu mogła istnieć, a ostatni raz była używana w 1945, kiedy to niemcy most pobliski wysadzili i droga stała się już bezużyteczna. Będę próbował dalej kiedyś musi mi się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że droga osiemnastowieczna to nic nie znaczy.
Jak tylko chłopi na pole nią jeździli to choćby i rzymska była, o monety będzie trudno.
A nawet jeśli wyłącznie jaśniepanowie w dziurawych workach dukaty wozili, to też nie gwarantuje sukcesu - to czego szukasz, może leżeć pod półmetrową warstwą popiołu, gruzu i innego syfu nawiezionego przez zapobiegliwych mieszkańców celem utwardzenia nawierzchni.
Następna sprawa - skąd czerpiesz informacje o historii drogi?
Od leśniczego?Kpina!Może jeszcze meneli pod sklepem popytaj- na pewno wskażą ze dwa tygrysy w bagnie.Pooglądaj stare mapy, poczytaj sensowne książki - na 95 procent okaże się, że średniowieczna droga powstała za Gierka i służyła do zrywki drzew na opał dla mieszkańców pegeeru.
Zdziwiony, zdegustowany? - Witamy w realnym świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do pana szamana. Wszystko się zgadza, droga ta była na mapie z xvii wieku i z 1936 także na pewno nie jest gierkowska. Po drugie dobrze, że przypomniałeś mi o czołgach. Były w tym lesie trzy utopione wozy bądź armaty, ale ostatni z nich został przez wojsko w latach 70 wywieziony bo przeszkadzal w melioracji. Po trzecie wiem gdzie jest ameryka i sprawdzę to jak się uda w najbliższym czasie no chyba że znowu mi coś w budzie dowalą.

PS najbliższy pgr był około 15km dalej także niy opylało by się drzewa tak daleko wozić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie powiedzial ze bedzie łatwo i przyjemnie:P
a co do tej drogi: u mnie w okolicy idzie tzw rakt krolewski" trasa w lesie miedzy kilkoma wsiami. droga ta nei byla wielce naprawiana. ogolnie bardzo rzadko uzywana. 2 lata temu chyba kawalkiem plyty jumbo polozyli . ale do rzeczy: ten rakt" jest tez na mapach z XVII wieku wiec idac tym samym tokiem rozumowania skoczylem sprawdzic czy aby co zostalo:)
I ku mojemu zdziwieniu oprocz masy lusek mysliwskich wydobylem tylko 4 monetki z czego 2 z hakenem , mimo ze droga ladnych pare km posiada

to ze droga z ktoregos tam wieku to nie znaczy ze bedzie usłana talarami i dukatami:)) to kwestia przypadku.

tak jak juz ktos napisal monetki leza zazwyczaj 25cm pod ziemia wiec nawet srednio rozgryziony sprzet powinien wylapac.
patton12 pamietaj ze przed toba mogło byc juz tam pare osob na tej miejscowce:P
pozdr M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do monet to trzeba mieć szczęście,albo pewną miejscówkę żeby znaleźć.
Kolega ma Garretta EuroAce,chodził przez ok 3 miesiące i nie znalazł ani jednej monetki.Ja kupiłem sobie Fishera F2,drugiego dnia poszukiwań znalazłem 1 kopiejkę(może mało warta ale to pierwsza moja znajdka).
Wybraliśmy się na poszukiwania razem,trafiliśmy na miejsce gdzie stał stary dom,monetki jedna za drugą(ok 15szt nakopaliśmy).
Tak wiec prędzej czy później znajdziesz monetki,wytrwałości.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie monetki już kopie od 2 lat wiec jakieś tam doświadczenie jest i to zależy trafi się miejscówka gdzie monety lezą na ziemi dosłownie. Najgłębiej trafiłem 3 monetki polskie 2zł (tzw babka ) tak ładnie ułożone były jedna przy drugiej w lasku teren piaszczysty na 28 cm dokładnie bo mierzyłem a miedziaki przeważnie do 20cm boratynki trafiam tak na max 15 cm :) jak coś skojarzę to jeszcze napisze :)



Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie