Skocz do zawartości
  • 0

Żadki polski bagnet


Emil 73

Pytanie

Napisano

Witam,bagnet polski albo węgierski proszę o podanie właściwego pochodzenia ,pochwa wykładana miedzią wewnątrz ,takie były produkowane na eksport

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Ja to mam dopiero niezwykłego,nawet nie obcięte oko,a jak mu się lut mosiężny blyscy.A co.
Zwykły bagnet posiadasz,generalnie nie ma się czym podniecać.

Napisano
Emil 73. Twój bagnet to austro węgierski 1888 lub (bardzo mało prawdopodobne, ale stwierdzić już teraz nie podobna) 1886 z obciętym pierścieniem. Ta kulka na końcu pochwy to gałka ochronna. Ta miedź" na głowicy to twardy lut na mosiądz. Toż samo na płaszczu pochwy. Taka była wtedy technologia produkcji bagnetów. Wzór 1890 miał inny kształt głowicy. Pierścień nie wygłada na obcięty, modyfikowany, a na ułamany i obrobiony".
Tak piszę gwoli zadośćuczynienia identyfikacji, bo pomimo długiej wymiany myśli obocznych to chyba nie nastąpiło.
Pozdrawiam
Tomek
Napisano
Toż to chyba szrot M95 :)

http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=1173&bih=781&q=mannlicher%20m95%20bayonet&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&noj=1&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=sddkT5GvCZCHswayobmxBQ

Pozdrawiam, K.
Napisano
czy ktoś może widział podobny bagnet wyprodukowany przed polskim Perkunem,chodzi mi o to czy Perkun jest jedyny takiego kształtu do Mausera?
Napisano
kolego,, zukuri,, jak sam widzisz opinie kolegów forumowiczów są podzielne,postaram się zrobić zdjęcia nitów zaczepu na karabin i przede wszystkim podam wymiary to może określimy jednoznacznie co to za okaz...,a co do miedzi i mosiądzu to może przeczytałem w bayonets.com,a nie szanowny panie na pańskiej stronie i w dodatku stara się pan kawałek metalu na poezje przekładać wykorzystując moją niewiedzę z zakresu wiedzy o rzadkich bagnetach, pochwy były lutowane i posiadały kołnierze nie były całe pochwy pokryte miedzią ,miedź nie koroduje i dlatego nadmieniłem , tak gdzieś wyczytałem a że na pana stronie jestem często, to tak mi się zlało,,na trzeźwo,, wstaw pan zdjęcia pierścieni z innego przekroju bo by się przydały jak pan taki chętny do robienia poezji z metalu i będzie bez błędów miłości...,na aukcjach on-line jest dużo bagnetów wersji eksportowych powystawianych na sprzedaż, można sobie poczytać opisy,.......panie-- por.pil.020...... ten wzór22 polski bagnet.. mówiłem ,ze podobny ale nie wiedziałem ,że zrozumie pan to inaczej a niestety w moich stronach rozbroili i sovieci i niemcy pozostałości po Armii Polskiej i niestety tereny są bagniste i czarna ziemia do okała,przez to stan tego bagnetu uważam za warty do wyświetlenia na tym forum bo przecież o wykopki głównie chodzi a nie o handel sztukami białej broni z okresu wojen na terenach Polski ,także wartość dla mnie jest nie przekładana na wartość materialną ale o wartość z nutką wyobraźni,, pochowania broni,, w miejscach nieznanych i niezbadanych , nie chciał bym żebyś tak lekceważył wątek tego forum nazywając taki wykopek złomem,a wzrok mam sokoli...proszę pana ,,zukuri,,....jak pan myśli ze mnie to przekierowanie zraziło do prowadzenia dalszych badań nad eksponatem to pan się myli ,,wręcz przeciwnie,,he,he..robi pan dobrą reklamę,,a taki złom i tyle zachodu,,......panie-saperfts--fachu ci panowie mi nie udzielili, zostałem ośmieszony, przekierowaniem na stronę bagnety.pl(i to miało mnie przekonać -do czego?) tym bardziej że popełniłem błąd młodości i rzadki przez ,,ż,, napisałem w tytule.
Napisano
panie WykoP2411+..dziękuję za zdjęcie jakby pan mógł zdjęcie pierścienia z innego rzutu przesłać ,dziękuje za pomoc panu i panu ..bayo_pietka..,teraz wiem skąd miedź. od samego początku byłem takiej samej opinii jak panowie zanim wystawiłem bagnet na forum,w międzyczasie otrzymałem błędne opinie na temat tego eksponatu,dlatego poprosiłem o fachową pomoc,jaszcze raz dzięki..pozdrawiam.
Napisano

absolutnie tak, pochwy wersje eksportowe były lutowane mosiądzem ale też były pokryte miedzią wewnątrz,pisze w bagnety.pl,..tutaj widać mosiądz i w połowie miedź,mosiądz wyraźnie jest złoto żółty a dalej czerwonawa miedź.

Napisano

Witam,bagnet polski albo węgierski proszę o podanie właściwego pochodzenia ,pochwa wykładana miedzią wewnątrz ,takie były produkowane na eksport

Napisano
jeżeli sądzicie ze na eksport czy na zamówienie innych krajów bagnety nie były robione staranniej to to nie jest moja wyobraźnia tylko kolega nie doczytał tematu do końca.
Napisano
Siemka, a ja wiem że jest to austro-węgierski wz.88 lub 90 z obcietym pierscieniem jelca, I wojna światowa a także okres bezpośrednio przed jak i po. Jestes pewien że cała pochwa jest od środka miedziana? Pierwsze też slysze o takim eksporcie, z tego co wiem to te na eksport niczym się nie różniły.
Napisano
Panowie zrobię dodatkowe fotki i będzie temat,jest żadki i nie robię badań nad eksponatem czy jest całe wnętrze pochwy pokryte miedzią , czy ni?, wiem że bagnety robione przez fabryki borni Austro-Węgry robiły egzemplarze na export z miedzią w środku ,szły za ocean.
Napisano
taaa..piękne słowa, dziękuję kolego za wsparcie - ,uzyskałem profesjonalne,może od samego początku nie ukazywałem wdzięczności za trafne informacje ale naprawdę mam dużo wspomnień z tym eksponatem,jeszcze raz dziękuję i przepraszam za zamieszanie.
Napisano

..no końcu pochwy jest zakończenie w kształcie kulki,nie wiem czy to ma fachową nazwę,na zdjęciu widać kołnierz wewnętrzny miedzi.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie