Skocz do zawartości

Lotnictwo w II WŚ-literatura


jacek1962

Rekomendowane odpowiedzi

Napisał to Radu Brinzan I.A.R.80 & I.A.R.81.
W podtytule płatowiec,systemy i wyposażenie.
I dokładnie to jest to.
Wszystkie serie produkcyjne ,skrzydła ,kabina itd do tego dobrze ponad setka fotografii z prywatnych zbiorów plus ilustracje z instrukcji do tego kilkadziesiąt kolorowych sylwetek i to wszystko na 128 stronach.
Ta książka powaliła mnie ,ja bym chciał aby inni wydawcy tak przedstawiali monografię samolotu jak Radu i wydawnictwo SAM.
Daję jej tyle ile mam gwiazdek bo za dobrą robotę trzeba nagradzać.
Polecam wszystkim miłośnikom tego latawca z naszymi korzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy -ja to pisałem wielokrotnie nie zajmuję się dystrybucją książek bo ja je kupuję.
Staram się Wam pomóc pisząc o tej książce moją opinię.
Jak długo poziom naszej literatury się nie podniesie,a szybuje brzuchem po dnie morskim w j.polskim nic nie kupię.
Bo za cenę trzech części gniotów Panów z Gdańska ,Warszawy i Katowic kupię sobie jeden ale dobry.
Ten IAR jest po angielsku ale tam tekstu jest mało bo tam są rysunki i zdjęcia.Dla człowieka z minimalną znajomością angielskiego i słowniczkiem wystarczy.
Nie ma tam działalności operacyjnej tych latawców-reszta super.
Porównywać nie ma do czego.
Dziś prawie 30% naszego narodu siedzi za granicą bo nasz Rząd dba aby inne kraje miały ludzi do pracy więc ja polecam to żródło zaopatrzenia, prywatne kontakty.
Bo rodzimi dilerzy ściągają spodnie przez głowę klienta.
I ostatnia rzecz-rynek się kurczy ostatnio czytałem że Tankograd niemiecki wydawca książek zaprzestaje wydawania książek po niemiecku,wszystko będzie po angielsku.
Dlaczego? nie muszę tłumaczyć.
Teraz o tej pozycji-angielski język dużo zdjęć i kolorowanek historie jednostek/ale lakoniczne podporządkowania itd.
W sumie fajna rzecz dla miłośników lotnictwa Włoch od 1940-43.To trzecie wydanie ,poprzednie też mam jest trochę uboższe w treść i materiał zdjęciowy,ale go nie sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pojawił się zeszyt nr 4,poświęcony jest samolotowi F4F i jego póżniejszym mutacjom.
Jest to albumik zdjęciowy zdjęcia duże,dosyć dobrze wydrukowane.Głównie fabryczne i wojskowe.Operacyjnych niewiele
ale są
Autor Dana Bell znany ze Squadrona jest także autorem rysunków kolorowych plus plany fabryczne tego samolotu.
Dużo zdjęć to zdjęcia fragmentów zewnętrznych i wewnętrznych tego samolotu.
Polecam dla miłośników tego samolotu,reszcie polecam In Action
dotyczący tego samolotu,wydawnictwa Squadron Signal.
Dam mu 3/5 może dlatego że większośc fotografii znam.
Wg zapowiedzi autora następny będzie P-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie