Skocz do zawartości

Oznaczenie na mapie?


WWO292

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
staw, oczko wodne nie musi być powiązane z ciekiem wodnym. najczęściej jest to forma wykopana ręką ludzką.
bywa też, że dawne dołki po wydobywaniu żwiru na potrzeby lokalne - z czasem wypełniały się wodą. to uwarunkowane mogło być wieloma względami - stan wód podskórnych, opady, sztuczne wypełnienie wodą przez człowieka.

tak jak pisałem - trudno zweryfikować to, bez rozeznania w terenie. może to również być zwykłe zagłębienie w terenie, możliwe też, że sztucznie stworzone, ręką ludzką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Podłączę się do tematu. Czy dobrze rozumiem, że ten kwadracik koło kościoła oznacza cmentarz?
I jedno jeszcze pytanko. Co można rozumieć przez stwierdzenie, że w okolicy znajdował się wiatrak". Czy chodzi tu o młyn napędzany wiatrem?
Pozdrawiam Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W źródle opisane jest, że w skład wchodziły sklepy, szkoły oraz wiatrak. Nigdzie nie mogę tego oznakowania dostrzec.
Ma ktoś może mapę zachodnich oraz południowych okolic Wrocławia z okresu 1830 - 1880?
W naszych zasobach map nie mogę odnaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie