Skocz do zawartości

Garrett Euro Ace(350) czy Delta 4000


horzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!
Potrzebuje pomocy, gdyż chce kupić sobie wykrywacz.Mam odłożone na niego 1200zł.Myślałem nad Garrettem Euro Ace(350)i nad Deltą 4000.Wiele czytałem na forum, lecz chciałbym aby koledzy porównali mi te dwa wykrywacze i doradzili który wybrać.Informuje że nastawiam się na kolorek,monetki itp.Prosiłbym więc o porównanie ze sobą tych wykrywaczy.
Dzięki za wszelką pomoc!!!
POZDRO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.Z tego co wcześniej wyczytałem na forum,to 350 będzie głębszy od delty,chociaż delta też potrafi mile zaskoczyć.ACE nigdy nie miałem w ręku a deltę aktualnie posiadam i patrząc wstecz na wykrywki które miałem wcześniej to właśnie delta jest z nich najlepsza.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja bym brał Deltę :) EuroAce ma problemy z identyfikacją żelaznego złomu - identyfikacja często przekłamuje. Delta tego problemu nie ma. To znaczy jest, ale pod innym kątem - wykrywacz jest bardzo pewny sygnału. Ale chyba lepiej, żeby wykrywacz wskazywał nam granicę liczb 90 (sreberko :D), niż kursor miałby zasuwać po całej skali, od lewej do prawej :) Ale nie przesadzajmy - nie jest aż tak źle, do pewnego stopnia.

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem ze złomem występuje jedynie w Ace150/250. W Euro żelastwo rozszerzono do czterech kostek" na wskaźniku i można nieco poszaleć. Choć nadal to jednak wykrywacz na kolor. W swojej klasie cenowej i z nową cewką DD naprawdę rewelacyjnie się spisuje i nie sygnalizuje ŻADNYCH lipnych sygnałów jak Delta, która ma cewkę niestety odchodzącą do lamusa, bo koncentryczną. Stąd zapewne te popiardywania" bez powodu od silnie zmineralizowanej gleby.

Na pytanie Euro czy Delta? Odpowiem. - Zawsze będę zwolennikiem wiedzy i dobrego miejsca ;) bo i tak będziesz potem chwalił któregokolwiek z nich nie kupisz.

Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O delcie wprawdzie nie, ale Omegą z DD się pobawiłem. Niestety jest poza moim zasięgiem finansowym :( Dlatego też chwale bardziej cewkę DD niż sam wykrywacz :)
To tak jak z aparatami fotograficznymi... Wszyscy prześcigają się w elektronice korpusów (tzw. body lustrzanek) a jakość/ostrość zdjęcia i tak w 90% zależy od obiektywu. O czym, naturalnie żaden sprzedawca zestawów promocyjnych nawet się nie zająknie :)

Delta ma jedną zaletę, którą niewątpliwie bije na głowę Euro. Wagę! Byłem zaskoczony biorąc ją do ręki, po prostu jak z papieru! A wykonana całkiem solidnie i zmyślnie.

A Chwali Pliszka nie myszka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maufrais chwali się to ,że starasz się być obiektywny co jest rzadkie w takich tematach , a odnośnie zwierzątek : u Was pliszka u nas myszka -i tu i tu jest ogonek"...prawie jak w porównywanych wykrywkach.Pozdrawiam Cię serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,jest naprawdę dobrze wyważona i lekka.Zgadzam się również,że standardowa cewka 8 nadaje się tylko do lamusa.Te cewki powinny być dokładane do wykrywacza gratis,ponieważ z dwóch które posiadam,każda zachowuje się inaczej.Jedna bez problemu pracuje na 11(sensitivity),a druga stabilnie zachowuje się maksymalnie na 8 i do tego ten cieniutki i kiepskiej jakości kabelek.Nawet chciałem dokupić 10" od Omegi właśnie ze względu na kabel,który przy tej cewce jest naprawdę dobry.Niestety tych cewek nie ma w sprzedaży a DD jak dla mnie cena kosmiczna.Co do samego wykrywacza,na razie nie mam zastrzeżeń.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Euro wylatałem setki już chyba godzin, choć nie ukrywam, że o mały włos nie zdecydowałem się na wspomnianą Deltę. Jednak ciut za drogo.

Wadą Euro jest niewątpliwie brak regulacji głośności i podświetlania ekranu. Oba te problemy można rozwiązać mniej lub bardziej chałupniczo" o czym przeczytasz w wątku o tuningu kanarków" lub znajdziesz na tubie.

Ja latam często po nocach, więc na początku szlag mnie trafiał z ciągłym przyświecaniem latarką, albo gongami tak głośnymi, że zające uciekały po konarach drzew a sowy spadały na ziemię po zawale. Jednak trochę własnej i cudzej inwencji rozwiązało problem. Sposób sam sobie wybierzesz :)

Jeśli nie jesteś konusem to spokojnie dasz radę z wagą, jednak koledzy o mniejszej masie i wzroście mogą mieć problem z tzw. łokciem tenisisty" a ci z kolei naprawdę wysocy, ze zbyt małym zasięgiem rurki regulującej długość.

I co mnie zawsze w kanarkach" dobija to ten koszmarny żółty kolor, który widać z kilometra we mgle... ale przecież bez tego przestałyby być kanarkami" :)

Jeśli masz fundusze, kup któregoś Teka" ale TYLKO I WYŁĄCZNIE z DD. Euro jest znacznie tańszy ale prawy (lub lewy) biceps będziesz miał zdecydowanie większy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Deltę już długi czas i niestety mimo chęci będę zmuszony na nią jeszcze trochę. Ale nie żałuję, bo to dobry sprzęt i prosty w obsłudze. Pokazuje czytelnie wartości i można po chwili odróżnić śmieci od czegoś" w glebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maślana- a jakie to ma znacznie w wątku pt. Delta czy Euro i PORÓWNANIU wagi obu??? :))

macbaton- jak będziesz się pozbywał daj znać. Tylko go nie skatuj:) Cewka DD czy zwykła Fajerka"?

Korzystam z nieswojego Euro i waham się cały czas, bo Delta kusi mnie dwucyfrową dyskryminacją. Jak odłożę nieco z funduszu pieluchowego to nabędę...(a gadam tak już od roku:) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta jest lepsza w identyfikacji o jedną epokę przed ace
wystarczy położyć pulltaba i monetę niklowa albo obrączkę obok . Ace pokarze zawsze to samo . Ace ma opóźniony zapłon i te dźwięki gęgania , nie wspomnę o gwarancji nikt by nie dał 5 lat jeśli by to był szajs .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie