Jump to content

Kirgistan - czy wolno a jak tak, to czy warto?


saku39

Recommended Posts

Witam, być może w wakację będę w tym państwie, kojarzy mi się ono z jedwabnym szlakiem

Nie wiecie jak tam stoi sprawa poszukiwań, i czy warto?

Wiem że kraj egzotyczny, ale a nuż uda mi się uzyskać jakieś informacje tutaj

Pozdrawiam odkrywców
Link to comment
Share on other sites

Znajomy podróżował w tamtych rejonach autem z polskimi blachami,systematycznie zatrzymywały go patrole ichniej milicji,sprawa była jasna płacisz bakszysz-jedziesz dalej choćbyś miał auto i papiery do których nie można się doczepić jeżeli nie zapłaćisz doli i tak znajdą sposób by obrzydzić życie.
Link to comment
Share on other sites

a doskonałym bakszyszem w tamtych stronach są świerszczyki". Poważnie. Miałem okazję rozmawiać z gościem, który parę lat jeździł w interesach do Afganistanu, ale jeździł lądem, często szlakiem karawan. Najlepszą przepustką były właśnie świerszczyki". Za 3-4 gazetki potrafił zatankować kamaza do pełna.
Link to comment
Share on other sites

Witaj kolego saku39 dwóch moich kolegów jakieś 7 lat temu było w uzbekach.Z ich opowieści wynikało żeby nie dać się rewidować bo zawsze ci coś podrzucą.Najlepiej trzymać się taksówkarza.Bo i tłumacz i może wyciągnąć cię z opresji.Dokumenty lepiej było mieć odbite na xero żeby orginału nie zabrali.A dodam że byli tam dwa miesiące.W sumie chwalili sobie pobyt.A foto pamiątka jaką mi podarowali.Dodam że za 100 dolarów które wymieniali na wjazd dostali dwie reklamówki takich.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information