Skocz do zawartości

Wyposażenie apteki - Gubin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ostatnio będąc u mojego już wiekowego Dziadka w jego również wiekowym domu przyjrzałem się paru ciekawym rzeczą (waga,butelki,szafki mikroskop itp-no ale po kolei). Będąc w warsztaciku zapytałem Dziadka co to za metalowa szafa/regał - Dziadek na to że w 1946 zabrał to z rozbitej apteki wraz z lekami ( jako że był lekarzem -zorganizował punkt pomocy w swoim domu ) . Zaczął wyciągać masę tabliczek z nazwami leków,obrazkami ,przekrojami człowieka - wszystkie po niemiecku . Razem 16 ;) Wyciągnął na dodatek piękną wagę i mikroskop który również pochodzi z apteki . Nie dość masę sprzętu medycznego . Zdjęć jeszcze nie posiadam ale jak zrobię to podeślę :) Na dodatek dziadek złota rączka o wszystko dbał i konserwował dzięki czemu wygląda jak nowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy fotki będą prędko no ale się zobaczy kiedy zawitam w Dziadkowe strony....


Generalnie 120 letni dom zapisany jest na mnie wraz z wyposażeniem . Pamiętam jak jako młody dzieciak z kuzynem szukaliśmy skarbów" oj było tam tego i z resztą do dzisiaj ejst . Np maska wraz z puszką - dziadek używa tego jako osłony na twarz ( jako że zajmuje sie ulami ;)) . To akurat mało warty fant . Ale jest pieknie zdobiona kosiarka ręczna...maszyny do szycia,pisania zabytkowy piec kaflowy ,piękne parkiety - cud malina . Tym bardziej że ładnie i starannie wykonana Niemiecka robota.

Pamiętam że jako dzieciak grasowałem po porzeczkach u dziadka - na zimę porzeczki zostały wyrwane a oczom dziadka ukazały się miny :) Oj miałem ja szczęście....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie