Skocz do zawartości
  • 0

Otwieracz do konserw


DamianosSs1

Pytanie

Witam
Czy to możliwe by to był otwieracz do konserw z czasów pierwszej wojny? Jak widać z prawej strony ma nawiniętą dookoła blachę, była na całej długości ale się po prostu wykruszyła... Trafiły mi się takie 2 sztuki w 2 okopach...
Z góry dzięki za jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W latach 70tych i 80-tych,były również w sprzedaży na wolnym rynku ,tylko w niewielkiej ilości.Gro tych puszek szło jednak na eksport.Firma ,która je wysyłała za granicę jak dobrze pamiętam nazywała się animex.Jako dziecko pamiętam jej smak do dziś.U mnie w domu pojawiała się średnio raz w roku najczęściej na święta.Do każdej z puszek był właśnie taki kluczyk.Konserwa była otwierana z boku wzdłuż żółtego paska[nie widać tego na tym zdjęciu].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy to możliwe by to był otwieracz do konserw z czasów pierwszej wojny? Jak widać z prawej strony ma nawiniętą dookoła blachę, była na całej długości ale się po prostu wykruszyła... Trafiły mi się takie 2 sztuki w 2 okopach...
Z góry dzięki za jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo popularny jednorazowy otwieracz używany do oddzierania płaskiego wieczka lutowanego stykowo do krawędzi puszki np. z sardynkami, albo odrywania wąskiego paska blachy naciętego na obwodzie większej puszki w odległości kilku do kilkunastu mm od krawędzi z zawalcowanym denkiem.
Takie kluczyki były przy każdej puszce tego systemu otwierania – wypartego dopiero w ostatnich latach przez puszki z oddzieranym naciętym wieczkiem i przynitowanym uchwytem oczkowym (Jak w puszkach z piwem). Czy były używane już w I-ej wojnie światowej nie mam pewności, ale przed II-gą wojną już na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie