Jump to content

Oznaczenie na mapie.


GEORG101

Recommended Posts

burgwall - można tłumaczyć : ściana zamkowa, mur zamkowy

może pozostałości czegoś o tym charakterze ?

http://www.google.pl/search?gcx=w&q=burgwall&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=Ti&biw=1356&bih=634&sei=s4DmToj5Lcae-QbVtvy4BQ


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 23:31 12-12-2011
Link to comment
Share on other sites

w dole widać rzeczkę w wykopie. powyżej niej, prawdopodobnie na wzniesieniu, usypano wał - jego kształt wskazuje na zamierzone działanie - natura raczej nie tworzy takich kompozycji. wał może być ziemny.

z tego co widzę, wszystko znajduje się w lesie. bycć może po tylu latach, ta forma uległa degradacji.

jak najbardziej udałbym się zobaczyć to miejsce z czystej ciekawości i chęci weryfikacji/aktualizacji :)
Link to comment
Share on other sites

Chyba nie wytrzymam do weekendu,w tygodniu na pewno tam wyruszę.Dziwie się bo z historycznej lektury nic mi nie wiadomo o takim charterze tego miejsca ale ewidentnie z zarysów oznaczenia,ludzka ręka brała udział w kształtowaniu tego miejsca.Po rekonesansie dam znać jak wygląda to w realu,może porobię zdjęcia.
jeszcze raz dzięki za ciekawe informacje.
Link to comment
Share on other sites

Przeglądałem mapy Google i żadnych zarysów nie widzę..
Ale tak jak pisałem w tygodniu wybiorę się na ta miejscówkę.
Na pewno zdam relacje z terenu w formie słownej jak i fotografii.Jeszcze raz dzięki a miałem problem gdzie wybrać się następnym razem..A tu taka niespodzianka niedaleko domu..
Link to comment
Share on other sites

Witam
W mojej okolicy takich słoneczek na mapie jest kilkanaście (wersja nr. 2 tyfusa słoneczko podłużne),wszystkie mam sprawdzone,tak zaznaczano miejsca w których kiedyś stały budynki,domy a w chwili sporządzania mapy znajdowały się ruiny.
Chodzę po takich miejscach do dziś i zawsze jest to samo tj.cegły,resztki porcelany,potłuczone szkło,no i to co najważniejsze monetki,guziki i kolorowa drobnica.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Kolego JAZON75,
podejrzewam,że oznaczenie na mojej mapie będzie jednak oznaczać kopiec,tym bardziej ,że w pobliżu znajduję się grodzisko.Raczej cegieł czy pozostałości po XIX-wiecznych ruinach raczej się nie spodziewam.Już bym tam pojechał ale czas nie pozwala.Może uda się w niedziele.Mam nadzieje,że będzie to ciekawa i owocna wycieczka.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information