Skocz do zawartości

Kresy Wschodnie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Sory stock,nie wszystko jest do pokazania.Poza tym dlaczego ma być coś innego" niż u nas ? Kresy to jeśli chodzi o zawartość ziemi tak naprawdę u nas.
Wiem,interesuje cię militarka,mnie nie.Nie idę na okopy z mapami.Ja wybieram poletka przymiejskie wiedząc czego się tam spodziewać,i znajduję to co mnie kręci.A czego szukam to widać powyżej.
Coraz cześciej w kraju pomimo mego doświadczenia i sprzętu z gp nawet kilka wypadów kończy się niczym bo depczę ślady poprzedników.Tam miałem z tylko jednego poletka trzy medaliki ! Dla ciebie może być to nic nadzwyczajnego ,dla mnie to duży sukces !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla mnie to nic nadzwyczajnego bo, jak słusznie zauważyłeś, interesuje mnie co innego.Szanuje jednak w 100% twoje zainteresowania i podziwiam twoje dokonania na tym polu.Nie mniej jak znajde przypadkiem krzyżyk, medalik czy sreberko także się ciesze choć wolałbym co innego:)

Piłem do tego, że większość osób spojrzy na twój wątek i wyobrazi sobie jakie to nie eldorado jest za Bugiem.A jest tak jak napisałem to samo co u nas tylko z większą częstotliwością trafień.Wiadomo, że to tereny o wiele mniej eksploatowane od naszych ale nie rozsypali tam na każdym polu srebrnych rubli i świnek...

Na szczęście ie wszystko jest do pokazania":)Pozdrawiam i życzę sukcesów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ ikonki jest dość często znajdowany na pobojowiskach napoleońskich szczególnie w czasie kampanii 1805-1807. Widziałem tę samą ikonkę znalezioną pod Austerlitz (1805 dzisiaj Slavkov u Brna). Wyszły po Gołyminem i Pułtuskiem (1806) i Iławą Pruską (1807). Musiała być bardzo popularna wśród rosyjskich żołnierzy. Dwuczęściowa ze stalowym drucikiem, zastosowanym jako zawias. Są znajdowane z resztkami emalii (niebieska, zielona)."
Komentarz i zdjęcie zapożyczone z sasiedniego portalu.Tak by wygladała po rozłamaniu...tylko czy łamać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie