Skocz do zawartości
  • 0

serwetniki oficerów WP


soprano74

Pytanie

Witam!Dawno nie zaglądałem na forum,ale wpadła ciekawostka więc zwracam się z zapytaniem.Materiał srebro,długość ok.7 cm,szerokość ok.2 cm.Masywne srebro grubości ok 3 mm.Jak widać na przedstawionej fotografii Porucznik Szczerbik Kazimierz.Na pierwszy rzut oka wygląda na okucie od pochwy szabli,karabeli,ale czy na pewno?Proszę o pomoc w identyfikacji pochodzenia przedmiotu,jego wiek oraz o wszelkie informacje dot.Kazimierza Szczerbika o ile to możliwe,moje poszukiwania w sieci nie przyniosły rezultatu.Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Bjar_1,jestem za przeniesieniem, ponieważ podejrzewam, że pojawią się kolejne serwetniki oraz inne przedmioty.Znalazłem rotmistrza kawalerii Sacharowa Dewlet-Gireja w wykazie oficrów wp 1918-21 http://www.muzeumwp.pl/oficerowie/?letter=S Czy ktoś posiada więcej informacji na temat nazwisk wymienionych w tym wątku,czy byli w jednej dywizji,czy to przypadkowa zbieranina.Wątek kantyny raczej odpada.Wokół spore ilości łusek.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Odświeżam wątek ponieważ trafił się kolejny serwetnik w tym samym miejscu.Niestety nie zachował się w całości i brakuje fragmentu ze stopniem.Nazwisko brzmi Gołębiowski Stefan.Serwetnik jest identyczny jak poprzednie i leżał 30 metrów dalej.Proszę o sprawdzenie czy ten oficer również był z 17DP.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na str. 60tej występuje pod nazwiskiem Sachazow https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:y72ckN3M2wEJ:www.shiapoland.com/upload/rocznik%2520muzulmanski%25202012.pdf+&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESjL73C0H4iG_b4Bi20SAMn0PsqBFW-uFQ3HBMcX-Ng-Zi8NdwCpwZcAYXMlp9SYSUpBaAXXFQZSFwBfnyAnNhdX_1vSC_lj-Pww-w9pV_LlDa7V0uYwKSuW1DLFxTSdI9vMPDDk&sig=AHIEtbQdsLy5ing2usxHmM0fpIc5LJIlnA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:y72ckN3M2wEJ:www.shiapoland.com/upload/rocznik%2520muzulmanski%25202012.pdf+&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESjL73C0H4iG_b4Bi20SAMn0PsqBFW-uFQ3HBMcX-Ng-Zi8NdwCpwZcAYXMlp9SYSUpBaAXXFQZSFwBfnyAnNhdX_1vSC_lj-Pww-w9pV_LlDa7V0uYwKSuW1DLFxTSdI9vMPDDk&sig=AHIEtbQdsLy5ing2usxHmM0fpIc5LJIlnA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dawno nie zaglądałem na forum,ale wpadła ciekawostka więc zwracam się z zapytaniem.Materiał srebro,długość ok.7 cm,szerokość ok.2 cm.Masywne srebro grubości ok 3 mm.Jak widać na przedstawionej fotografii Porucznik Szczerbik Kazimierz.Na pierwszy rzut oka wygląda na okucie od pochwy szabli,karabeli,ale czy na pewno?Proszę o pomoc w identyfikacji pochodzenia przedmiotu,jego wiek oraz o wszelkie informacje dot.Kazimierza Szczerbika o ile to możliwe,moje poszukiwania w sieci nie przyniosły rezultatu.Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Roczn.Oficerskim Rezerw 1934r. Dewlet-Girej Sacharow /P.K.U. Toruń/ figuruje jako oficer - rotmistrz kawalerii w stanie spoczynku przewidziany do użycia w czasie wojny do dyspozycji VIII Okręgu Korpusowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie