Jump to content
  • 0

Nowy samolot/samoloty

DES

Question

Witam! Nowe trafienia, tym razem powierzchniowe. Kilka elementów charakterystycznych (szczególnie nr1) więc nie powinniście mieć problemu jaki- z uwagi na dotąd niewielkie zainteresowanie samolotami- ja mam.
Niekoniecznie interesuje mnie przeznaczenie poszczególnych części- raczej z jakiego samolotu/samolotów pochodzą.
Pozdrawiam!

20 answers to this question

Recommended Posts

Hehe- szukałem tego w lesie, bo nie mam mozliwosci niczego zabrać.
Żebyście widzieli minę myśliwego, jak mnie spotkał a ja siedzę ze szczotka drucianą i wiertarką akumulatorową i czyszczę w lesie blachy...
Zdecydowanie uznał mnie za świra...

Fl na razie brak. Ale jeśli ktoś na dotychczasowych zdjęciach znalazł miejsce gdzie powinny się znajdować, to proszę o wskazanie.

Witam! Nowe trafienia, tym razem powierzchniowe. Kilka elementów charakterystycznych (szczególnie nr1) więc nie powinniście mieć problemu jaki- z uwagi na dotąd niewielkie zainteresowanie samolotami- ja mam.
Niekoniecznie interesuje mnie przeznaczenie poszczególnych części- raczej z jakiego samolotu/samolotów pochodzą.
Pozdrawiam!

Nr. 20-30
20- przegub cięgła i resztki cięgła?
30- jak wyżej- cięgło z dwoma przegubami na końcach, ale stalowe.
29- jakby klapka do zamykania wylotu czegoś. Pasuje średnicą do numeru 17.
23- cienkie aluminium, raczej wnętrze.

dobrze byloby jakbys znalazl na tych elementach jakies bicia

prawie wszystkie elementy niemieckich samolotow byly numerowane ( literki Fl + numer )

jesli to bracia ze wschodu sie rozbili to tez moze jakies ichnie literki sie znajda

charakterystyczne bywaja elementy elektryczne (wtyczki itepe.)

takie informacje pewnie by sporo ulatwily

pzdr

No,no A co tu kombinować przecież rozwiązanie już znalazłeś.

Kolejna podpowiedz;

Skorzystaj z wyszukiwarki postów forum Odkrywcy --> szukaj użytkowników w moich postach znajdziesz odpowiedz.

Spójrz na załączony skan z katalogu części Twojego samolotu.

Miłej zabawy ;-)

Dziękuję za wskazówkę. Skoczę dzisiaj do lasu podejrzeć literki i wrzucę fotki nowych znalezisk. Wyszła rakietnica (ale w strasznym stanie) i obok kawałek pilocika spadochronu. Chyba pilota?

Woodhaven- wielkie dzięki!
Przekopie się przez te 100 stron Twoich postów :-)
Czy jest jakaś publikacja, którą mógłbym się posługiwać w identyfikacji- właśnie z numerami części?
Cały pic" polega na tym, że na tym terenie leży już chyba trzecia zabawka.

Czyli są to żebrowania" wzmacniające konstrukcję skrzydła w okolicach klap.
88- Ju?

Czy istnieje wiarygodna publikacja na temat rakietowych pocisków lotniczych Panzerblitz? Przeszukałem BARDZO dokładnie internet i znalazłem wiele sprzecznych informacji.
Co ciekawe wersji, jaka była przy 190 nie ma nigdzie- ani w opisach, ani na zdjęciach. Nie zgadzają się typy silników, fakt dodania osłon aero itp... Gdzie szukać?

Oraz takie oto świetne numery:

88(poziomo) dłuższy odstęp i 513 - 215 .(na środku) 13
oraz to samo ale po kropce 17

Jeśli chodzi o Argusa" to udało się odczytać całość:

NW 16 ARGUS >"

piekna :)

nie mam pojecia co to ale z napisow i ukladu tych znakow na dole ta tabliczka opisuje polozenia jakiegos przelacznika trojpozycyjnego

smar, cos z pompa(?), przelacznik

do lewego zbiornika, polozenie neutralne, do prawego zbiornika

super fanty samolotowe :) szukaj numerkow FL na tych gratach..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information