Jump to content

Wermaht Goldberg


komunacccp

Recommended Posts

Witam

Kolega kupił ostatnio zdobył ze Złotoryi/Goldberg na dolnym śląsku. Pytania, czy można na podstawie rejestracji określić co to za dywizja, który to może być rok? To był jakiś przemarsz? Defilada? Poszukuje jakichkolwiek informacji na ten temat.

Rejestracje :
- WH177564
- WH 88543
- WH 44798 (ostatnich 3 cyfr nie jestem pewien)

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa fotka ,na błotnikach jest symbol dywizji on jest najważniejszy najczęsciej Było Godło lub pierwsza litera nazwiska dowódcy,Nie bedzie to okres obrony Złotoryji bo jest ciepło a Goldberg zdobywano w lutym także nie koniecznie to oni walczyli w tym rejonie ale mogło to być Święto lub pożegnanie na front,
Link to comment
Share on other sites

Samochód Horch w centrum fotografii posiada 6-cyfrową tablicę z numerem rejestracyjnym przynależnym Wehrkreis XVII Wien. Ten wzór tabl. rej. wprowadzono 30.03.1938r. i zmieniono na 7-cyfr. 26.08.1941r.
Jednostki wojskowe tego Okręgu brały udział zarówno w agresji na Polskę, jak też na ZSRR – z tablicami takiego wzoru na pojazdach. W obu przypadkach było ciepło i ludzie mogli być ubrani jak widoczni na fot.
Mężczyzna obok policjanta w czako moim zdaniem nosi również mundur policyjny.
Link to comment
Share on other sites

Daję tutaj zdjęcie, na którym widać podobne lub takie same mundury. Wiadomo jakie to miejsce i jaki dzień, więc raczej nie jest to Goldberg.
Oryginalny podpis pod zdjęciem:
Wien, Vereidigung der Polizei auf Hitler
Die feierliche Vereidigung der österreichischen Polizei auf den Führer Durch den Reichsführer SS und Chef der Deutschen Polizei, Himmler, wurde am Mittwoch [16.3.38] auf dem Heldenplatz in Wien die feierliche Vereidigung der österreichischen Polizei auf den Führer vorgenommen. Unser Bild von der Weihestunde wurde während der Eidesleistung aufgenommen. Rechts Reichsführer SS und Chef der Deutschen Polizei Heinrich Himmler. 17.3.1938."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information