Skocz do zawartości

Zdjęcie satelitarne


Romo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak to wygląda na Geoportalu,zaznaczona lokalizacja z Niemieckiej mapy i z Polskiej.Skłonny jestem twierdzić iż prawidłowa jest lokalizacja Niemiecka.Na miejscu lokalizacji z mapy Polskiej znajdowały się kiedyś ślady transzei powstałych w 1944 roku.Nie sądzę by Niemcy wykonywali okopy na miejscu cmentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg kultowego opracowania Znaki topograficzne - autorstwa Walczaka jest to oznaczenie cmentarza niemieszczącego się w skali mapy. To jest bezsprzeczne.
Co do samego pływania" obiektu - to normalne - wielokrotnie jadąc w teren okazuje się że nawet punkty osnowy zakładanej w latach 50-60 zmieniły" swoją lokalizację - rysował je tylko człowiek, ktoś potem przerysowywał, drukował itp.
Samo zniknięcie - jeśli był tam ktoś pochowany to czesto w ramach komasacji" - zwłaszcza po roku 1918 przenoszono pojedyńcze mogiły na sąsiednie cmentarze - właśnie po to by nie zostały zapomniane - warto więc poszukać na sąsiednim cmentarzu czy nie ma mogił dodanych" w tym okresie. Idealnie gdyby była księga parafialna - byłoby to tam odnotowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckiej mapie (drugowojennej) mojej okolicy też jest taki krzyżyk - nigdy, ale to przenigdy nie było tam żadnego cmentarza, pomnika czy szkółki leśnej. Muszę tam polatać z wykrywką może jakieś" ślady po czymś" tam zostały ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden krzyżyk - lecz też tam nigdy cmentarza nie było ani nic podobnego opisanego poniżej. Proszę niech ktoś opisze mi symbole oznaczone kolorowymi strzałkami (gdzieś wcięło mi knigę z oznaczeniami)Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wcześniejszego znaku, to chyba załącznik wyjaśnia sprawę.
Zaznaczone obiekty wyżej w poście to jakieś zabudowania. Kolorem zielonym gospodarstwo, czerwone to kościół? a na niebiesko nie bardzo widać dokładnie. Powyżej mogiły widać wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam Panowie i Panie
Przeglądając dziś zdjęcia satelitarne, wypatrzyłem dziś kilka ciekawych moim zdaniem obiektów, które warto by było odwiedzić. Poniżej zamieszczam kilka screenów, proszę o wszelkie sugestie

Pozdrawiam gudek82

1.Foto plamy na łące, po wybuchach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam
Przeglądając zumi wypatrzyłem taki oto okrąg, bardziej elipsę, moje pytanie jest takie czy mogą być to pozostałości jakiegoś grodu, czy ogólnie jest to naturalny twór krajobrazu ?, powiększając mapę, nie zauważyłem porastającego lasu, a tylko zaciemnienie na uprawianych ziemiach jak również łąkach
Pozdrawiam gudek82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być starorzecze, jak tu na przykład:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=714482.9224641714,313346.1957948101,715571.2037141714,314067.2895448101&variant=ORTO
lub dawno rozebrana linia kolejowa jak tu:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=735509.109375,356373.7109375,737685.671875,357815.8984375&variant=ORTO
lub bocznica do składu paliwa lotniczego (na północny zachód od krzyżyka) lub zbiorniki na paliwo (na południowy wschód od krzyżyka) jak tu:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=732685.31079239,335546.1545991742,733773.59204239,336267.2483491742&variant=ORTO
Jednym słowem może być to cokolwiek, bez szczegółowych badań ciężko cokolwiek powiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie i lotniczo.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie