Skocz do zawartości
  • 0

Co to za giwera?!


MK

Pytanie

Nurtuje mnie to od dawna. Wyciągnięta od zapobiegliwego człowieka, który przez paredziesiąt lat trzymał to pomalowane czerwonym podkładem, że może się przydać, bo takich urek" nie można było dawniej łatwo dostać.
Z pewnością myśliwska, ale może ktoś rozpozna jakiś typ, kraj, okres?
Mi przypomina ona Mausery 11 mm:) Wiem, że to nie to, ale mi przypomina.
Proszę o każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda kawałek MYŚLIWSKIEGO mausera 71.Tobie brakuje w samym zamku: bezpiecznika,kurka i tłoka zaporowego. A dalej: kabłąka,celownika no i oczywiście kolby.Twoja giwera to model myśliwski,dlatego nie próbuj zrobić z niego karabinu maszynowegoa, a to tylko dlatego że takich wersji jest stosunkowo mało w porównaniu z wojskowymi.A ta myśliwska muszka jest super. J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, smochy! Niczego sobie strona, nie powiem...
Szkoda, że brak tam akurat tej wersji. A nie zna ktoś z Was adresu jakiegoś niemieckiego forum gdzie jeszcze można by spytać o dodatkowe info (może akurat tam najprędzej ktoś będzie miał podobną giwerę?) lub jakiegoś innego (z językiem nie ma problemu, choć pisane cyrylicą odpadają)?
Sprawdzę dziś bicia, ale może wersje myśliwskie takowych nie posiadały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano tyl zupelnie inny niz w bertierze, i raczka zgieta :)
mam zamek do bertiera, ale do zdjec sie nie przylozylem i zbyt pochopnie odpowiedzialem na pytanie

oto zamek od berieta o ktorym wspominalem, milo ze czuwacie na strazy ;PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! serdecznie!
to jest na 100% mauser wzór 1871. na każedej części powienny być umieszczne numery seryjne. natomiast na komorze nabojowej u góry w przedniej części nazwa producenta. przy pewnej dozie szcześcia.... może okazać się , iż był wyprodukowany w Gdańsku. brakuje mu troche zamka i wszystkich okuć oraz wycioru i celownika.
jak chcesz więcej to mój adres bomst@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin.Lufa czarna, reszta brązowa.Celownik laserowy,sterowany komputerem,pocisk balistyczny na paliwo ciekłe. Szybkostrzelność 900 strz/min.Moc silnika 2400 KM 8 cylindrów załoga 6 osób.A poza tym przerobiony na myśliwski- karabinek Mauser 71! J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbym bym gdzies poszukac mam tak i zamek(podobny do tego ze zdjecia ) bez iglcy i czólka i ma taka nakretke jak ten (niewiem do oliwienia? ) i z tego co pamietam z brązowego tworzywa ma jakas litere z korona i jakies sygnowania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!
dzięki za od0owiedź!
u żuka nic nie znajdziesz na temat mausera. osobiście najwięcjej fotek znalazłem na stronie kanadyjskiego muzeum http://www.angelfire.com/vt/milsurp/index.html
spróbuj tam poszukać. znajdziesz tam fotki 3 wersji wojskowego mauserka. to były wersje podstawowe. na temat wersji mysliwskich nie znalazłem informacji. twój jednakże wygląda na wersję mysliwską.
Osobiście jestem właścicielem mausera 71 w wersji karabinu piechoty to prawdziwy rarytas. numery zgodne co do śrubki. brakuje mi do niego tylko wycioru i stopki.
kolbe mam dorabiną, ale też jest super.
mausery 71 były produkowane w 3 fabrykach (chyba) sptkałem się z oznaczeniami z gdańska, spandau, i jeszcze jednej miejsocwości na a".
co do brakujących ci części to jedna bym znalazł.
jest to pas blachy przylegający od spodu do kolby. niestety mam 2 w słbym stanie, ale można je połączyć w jedną.
pozdrawiam
smochy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie to od dawna. Wyciągnięta od zapobiegliwego człowieka, który przez paredziesiąt lat trzymał to pomalowane czerwonym podkładem, że może się przydać, bo takich urek" nie można było dawniej łatwo dostać.
Z pewnością myśliwska, ale może ktoś rozpozna jakiś typ, kraj, okres?
Mi przypomina ona Mausery 11 mm:) Wiem, że to nie to, ale mi przypomina.
Proszę o każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to skanik z wymiarami, w cm. Mogą być trochę zjechane plus/minus pół cm, bo mierzyłem linijką 10 cm (...) i łatwo o pomyłkę. Tak mi właśnie zajeżdża coś Mauserem 71...
Dodatkowe info:
Kaliber 11 mm, lufa niegwintowana.
Zaraz pójdzie dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, takie info mnie właśnie interesowało! Jak tylko skończę czyścić Mośka zabieram się do rekonstrukcji tego znaleziska, jeśli natrafię na jakieś problemy (z pewnością natrafię) to dam znać. Jak odczyszczę i wyjdą numery to też dam znać, zwłaszcza, jak okaże się, że z Gdańska:) Widziałem teraz na Allegro wz. 71 mocno skorodowany a bicia widać luxuśnie, na tym tutaj, wcześniej, zanim nie miał cholernej farby, nie widziałem żadnych :( (może się nie przyglądałem za bardzo?)
Dzięki jeszcze raz i nadal ponawiam prośbę o info o częściach lub chociażby ich fotkach. Każda informacja może się przyczynić do rekonstrukcji niewątpliwego zabytku, jakim jest ten sprzęcior :-)
---> jacenty2004
Mógłbyś mi podrzucić na maila jeśli jest więcej zdjęć tego sprzętu w tej książce (domyślam się, że pewno Żuk?, którego nie mam)? Byłbym dozgonnie wdzięczny (wypiłbym Twoje Zdrowie, aż zaliczyłbym zgona:)!
Pozdrawiam - Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanik z TBiU. Mauser 71 karabinek. Podobny jak fiks, ale...
a) rączka zamka choć wygięta do dołu to na rysunku jest o niebo dłuższa. Dlaczego??nie wiem.
b) 1 na rysunku - celownik - tu jest a u mnie nie ma. Nie sądzę, żeby ktoś go zciągał, byłby pomocny w polowaniu. Poza tym u mnie nie wiem jakby go zamontować nawet. Lufa jest, tego... okrągła" cały czas w tej pierwszej części i nie ma żadnych wyżłobień gdzie można by go upchnąć.Może tak jak w Mosinie celownik był na takiej nakładce którą sie na lufę nakładało??też nie wiem.
c) ączki" - ten przedni to był do lufy przyspawany czy co? tak wygląda:) Jeśli nie, to ten punkt odpada, jeśli tak, to??znowu nie wiem.
Co ja wiem, do jasnej ciasnej?!
Zaraz będzie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie jeszcze dziwi - taki dżingiel na pasek. Na tym rysunku z TBiU ten dżingiel jest na tylnym bączku, a tu bezpośrednio na lufie... wystaje on od niej na 22 mm. Na tym wspomnianym rysunku wystaje jeszcze hoho z kolby, a wydaje mi się, że gdyby założyć kolbę na mojego to on by tam zniknął albo ledwo wystawał. Choć może źle oceniam odległośći i lufa jest grubsza na tym rys. i kolba cieńsza w tym miejscu? Choć na moje oko to w dolnej części drewno jest tak prawie tak grube jak lufa.

Więc ktoś to mógł dorobić/przerobić/skrócić eliminując/przerabiając oryginał?
Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny dylemat - kształt muszki różni się od tego na giwerze z rysunku. Nie widać po niej, żeby była jakoś zeszlifowana wskutek działalności człowieka czy czasu. Tak po prostu wygląda. Choć podobna i to mnie cieszy!:)
Dla lepszego rozeznania proszę zerknąć na fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie