Jump to content

Pierwszy pokaz nowego rosyjskiego myśliwca, rywala amerykańskiego Raptora


grzeb

Recommended Posts

W obecności premiera Władimira Putina, Rosja po raz pierwszy publicznie zaprezentowała w środę samolot myśliwski Suchoj T-50. Ta supernowoczesna maszyna ma być odpowiedzią na amerykańskiego F-22 A Raptor.

Pokaz odbył się podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego MAKS na lotnisku Żukowski, ok. 40 km od Moskwy. Lot nowego myśliwca trwał pięć minut i - jak poinformował Suchoj, jego producent - przebiegł bez żadnych problemów.

T-50 waży 37 ton, rozwija prędkość ponad 2 600 km/h i może zabrać do 10 ton uzbrojenia. Jest niewidoczny dla radarów. Charakteryzuje się krótkim startem i lądowaniem. Zasięg tej maszyny to 5 500 km, a maksymalny pułap - 20 tysięcy metrów.
Myśliwiec ma wejść do służby za cztery lata i być odpowiedzią na amerykańskiego F-22 A Raptor.

MAKS to najwiekszy i najważniejszy salon lotniczy w Rosji. Impreza odbywa się co dwa lata i ma być konkurencją dla zachodnich wystaw lotniczych, m.in. Le Bourget.

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Pierwszy-pokaz-nowego-mysliwca-rywala-amerykanskiego-Raptora,wid,13696688,wiadomosc.html
Link to comment
Share on other sites

Koledzy dajcie pokój,Wy zaraz byście wojny chcieli.
Panowie wojna to polityka tylko prowadzona innymi metodami.
Mają amerykańce chcą mieć ruscy,potem amerykańce zapłaczą rzewnymi łzami że ruscy mają lepszy więc Kongres da kasę na nowy ,,F,,i bajka będzie się toczyła dalej.
Panowie zapamiętajcie nie ma samolotu niewidzialnego.
Hameryka to przerobiła w Jugosławii.
F-22 to zabawka dobra na Talibańskie wojaczki a nie na Libię.
Dlaczego nie na Libię bo gdyby Libańczycy odpalili chociaż jedną rakietę i zestrzelili Raptora to śmiech byłby na cały świat.
Dokładnie jak z F-117.
Samolotem niewidzialnym
Panowie nie przeszkadzać tej zabawie bo w końcu jest to nasze Hobby.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information