Jump to content

Uszkodził swój myśliwiec.


Recommended Posts

Pilot rosyjskiego myśliwca trafił przed sąd za iedbalstwo", które doprowadziło do uszkodzenia jego maszyny. Pilotujący Su-27 wojskowy zdołał już po wylądowaniu złożyć przednie podwozie, zamiast otworzyć owiewkę kabiny. Pozbawiony podparcia myśliwiec ciężko uderzył w pas startowy.
Major Sergiej Szewczenko swój ostatni feralny lot na Su-27 wykonał w marcu 2011 na dalekim wschodzie Rosji. Po wylądowaniu w bazie, podkołował na miejsce postojowe i wyłączył silnik. Teoretycznie w tym momencie niewiele mogło już pójść źle, pilotowi jednak udało się zrobić coś nie tak.
Jak podali śledczy w oświadczeniu przedstawionym sądowi, Szewczenko ozproszył się" i zamiast nacisnąć guzik odpowiedzialny za podniesienie owiewki, dwukrotnie nacisnął przycisk odpowiedzialny za złożenie przedniego podwozia. Jak pilot kazał, tak maszyna zrobiła. Po utraceniu podpory dziób Su-27 ciężko uderzył w pas i odniósł uszkodzenia.

Wojsko wyceniło straty na 2,4 miliony rubli (około 81 tysięcy dolarów). Szewczenko, określany jako doświadczony" pilot, przyznał się do popełnienia błędu. Po wypadku natychmiast zawieszono go w lotach. Maksymalnie grozi mu siedem lat więzienia.http://www.tvn24.pl/-1,1713542,0,1,uszkodzil-swoj-mysliwiec-trafi-za-kratki,wiadomosc.html
Pojawia się pytanie - czy pił coś przed lotem....
Link to comment
Share on other sites

Każdemu może się przytrafić przygoda z podwoziem , kiedyś w technicznej bazie Lot`u w hangarze na TS-3 złożyło nam się przednie podwozie w An 24 ......i akurat w przednim luku podwozia był “hydraulik” ( mechanik do hydrauliki ) który smarował sobie przednie podwozie....
Link to comment
Share on other sites

Zal mi pilota - sam obie kiedys zamknolem podwozie w trakcie startu - podbilem kolanem przelacznik- moje szczescie ze bylo to na koncu rozpedzania i zdazylem sie poderwac, raz tez otwarlem sobie owiewke z tym ze do teraz nie wiem jak.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information