Skocz do zawartości

wykrywacz solfernus


małrer

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ten twój nowy 3.0 i mucha nie siada, stelaż grubszy, oprogramowanie wzorowe i szybki czas reakcji. W zasadzie to odświeżony 2.6 , oba całkiem fajny na monety. Przydały by się testy na głębokość w glebie, znaczy nie mi bo ja sobie mogę sam sprawdzić ;-). Podstawowa zaleta to szybkie składanie, mała waga, zasilanie z 2 paluszków gdzie spadek naładowania baterii nie ma wpływu na zasięg i dynamiczne podświetlanie wyświetlacza w nocy - dopiero po wykryciu metalu. Tak jak wspomniałeś, żaden z wykrywaczy chyba tego nie ma. Opisz nastawy na jakich chodzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak Solf to naprawdę ciekawa wykrywka jak za te pieniądze. Przy odpowiednich ustawieniach ma piekielnie głębokie zasięgi a przy tym jest kompaktowy w przenoszeniu i lekki. Ja posiadam do niego słuchawki bezprzewodowe, które świetnie się sprawują gdy wieje wiatr lub kopiemy na polu przy maszynach rolniczych np podczas żniw bo wtedy nie umknie nam najmniejszy nawet sygnał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zasięgami nie ma co wariować. Większość monet znajdywałem 10-15 cm pod powierzchnią gleby, max 20cm. Kto chce głęboko sobie pokopać musi kupić dwu-boxa lub Jabla i iść na militarkę. Nie wiem czy zauwazyliście, że na YT najwięcej znalezisk jest kanarkiem ACE 250? począwszy od monet a skończywszy na depozytach? Solfernus kanarka bije na głowę i może iść w szranki z Euro Ace 350, jednak bije go trybem statycznym i lekką wagą. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli chodzi o zasięgi Solfernusa to ja boratynki z 15 centymetrów spokojnie wyciągałem na moich ustawieniach. Filmy z Solfem w akcji są na moim kanale. Testy w ziemi na monetach można zrobić tylko że i tak nie będą wiarygodne ponieważ każdy wykrywacz inaczej będzie widział monetę,która x czasu leży w ziemi i jest utleniona a inaczej będzie widział monetę tyle co daną do ziemi i nią przysypaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ponadto gleba glebie nie równa, dochodzi mineralizacja i wilgotność. Bez strojenia do gruntu testy można sobie o kant dupy rozbić. Najlepiej pożyczyć sprzęt, pochodzić godzinę po polu i samemu stwierdzić czy pasuje nam wykrywa czy nie pasuje. Jeśli mówimy o porządnych wykrywaczach to wykrywaczy złych nie ma, nie mówię oczywiście o chińskim badziewiu. W tym przedziale cenowym to jest bardzo dobry sprzęt. Podejrzewam, że Pan Wiesław mógłby zrobić sprzęt dużo dużo lepszy ale i droższy np za 2500zł (bo na zamówienie kilka ciekawych urządzeń wyprodukował), ale pytanie kto by go z nas kupił? To jest bardzo dobry wykrywacz produkowany seryjnie, z nowatorskimi rozwiązaniami elektronicznymi za przystępną kasę i dobrym serwisem w kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solcio, bardzo fajne filmiki. Możesz pokazać jakąś drobniejszą drobnicę wyciągniętą Solfernusem?
Patent ze składaniem super. Pamiętam, że kiedyś o mało nie kupiłem tej wykrywki, bardzo fajnie i miło pisało mi się z PEN, ale odpuściłem ze względu na fakt, że nie chciał zrobić otwartego testu, nie wystawiał FV i dyskryminował zakup na działalność 12 miesięczną gwarancją. Nie wiem jak osiągi, ale ergonomia - bomba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W sprzedaży mamy już wersję 3.0 .
Z rozmowy z Panem Wiesławem wynika, że wprowadzone będzie nowe oprogramowanie z trybami monety/biżuteria" oraz militaria" plus tryb do nastawów indywidualnych użytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanrp z tą 5zł w ziemi na 30 cm to pisałem, że jest różnie ja chodzę z dd25 16khz na moich ustawieniach które są naprawdę bardzo podkręcone i we Władysławowie na plaży 5 zł wyciągałem z ok 30 cm spokojnie z tym że sygnał był naprawdę już słabawy i tylko dzięki słuchawkom bezprzewodowym słyszałem ten sygnał.

W ziemi jest naprawdę różnie z tą 5 zł bo to zależy ile ta 5 leżała i czy jest utleniona itd. Myślę że te Twoje 30cm dla 5 zł jest ogólnie za bardzo wygórowane aby porównywać solfa z innymi droższymi wykrywaczami bo to nie ma tak naprawdę sensu.

Powiem jedno mam już Solfa długo jestem z niego naprawdę zadowolony bo wiele małych monetek jak boratynki i inne drobne wynalazki wyciągałem z naprawdę głębokich dołków i jak za tą cenę polecam Solfa niż np Garrety ace itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek 66 pytasz o stabilność Solfa na wysokiej i mokrej trawie.

Jest stabilny z tym że na normalnej czułości czyli wzmocnienie sondy 2 lub 4(maks) i wzmocnienie nadajnika def(maks) bo jak go podkręcisz bardziej to będzie się wzbudzał i wydawał fałszywe sygnały od czasu do czasu przy przemiataniu w wysokiej i mokrej trawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


karolsawiak W sprzedaży mamy już wersję 3.0 .
Z rozmowy z Panem Wiesławem wynika, że wprowadzone będzie nowe oprogramowanie z trybami "monety/biżuteria oraz "militaria plus tryb do nastawów indywidualnych użytkownika."

co za brednie, posiadam solfernusa 3.0 16khz i nie ma tam trybu monety/bizu/militaria" co do wysokiej mokrej trawy tak jak i mokrym piasku na plaży odbija sygnał tz cały czas mruczy ale jak coś znajdziesz to ci to pokaże np kolor głęboko kopiesz kopiesz i bum stalowa blacha a dyskryminacja odpalona.. ten wykrywacz ma humorki ALE 3 dni po 8h spędziłem w polu reszte dni deszcz padał i miałem godzinne wypady i zjadł może 50/60% akumulatorków. ktoś kiedyś pisał że ten wykrywacz potrzebuje czasu i cierpliwości to prawda, mogli by poprawić rozpoznawanie metali monety są z brązu, na bazie niklu etc a mimo to potrafi aluminium pokazać na tym samym skoblu w ciągu 2 dni na pustych polach gdzie nic się nie działo znalazłem kupe złomu i 7gr jako kompletny amator skończyło się na wykopaniu dziury około 60cm i znalezienie konserw z prl.. a ustawiony mam tak że ma większy zasięg w ziemi niż w powietrzu :P ekonomia, ergonomia i zasięgi to atut gorzej z rozpoznawaniem i przyuczeniem się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam wersje 3.0 16khz i nie ma tam takich opcji, zasięgi w ziemi lepsze niż w powietrzu, baterie 3 dni po 8h i jeszcze zostało ze 40%, ma mokro mruczy ale da się szukać, czasem strasznie marudzi. mam jedynie zastrzeżenia do dyskryminacji bo nie zawsze rozróżnia, niby kolor kopie kopie i nagle stal.. ma też problemy z aluminium a brązem nie wiem od czego to zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiano a na jakiej cewce solfernus bierze te 5zl w ziemi na 16 khz cz na 35 dd bo mysle nad at pro albo fisherem 70 ale jak niebedzie kasy to trzeba bedzie wziasc solfernusa mysle ze bedzie lepszy od ace 350 tylko niewiem jaka cewka bedzie do niego dobra na pola orne i monety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie