Skocz do zawartości

wykrywacz solfernus


małrer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wasze solfernusy sprawdzają się na gliniastej glebie z kamolami? Mój egzemplarz jest nie do opanowania, nie da się go dostroić do gruntu ani do kamieni, kopanie w popobliżu brukowanych dróg to porażka. Dyskryminacja też tak jakby nie działała, nie momogę wyciąć zardzewiałych paprochów. Generalnie złom maskuje kolor, trzeba kopać wszystko, wtedy coś się znajdzie przypadkiem. Dla przykładu, mam sygnał na 1 skobel, kopię dla jaj butem - gwoździe i okucia(praktycznie na wierzchu) ale widzę też amelinium" no to grzebię paluchami a tam przetopione mniej lub bardziej fenigi i obrączki(miedziane?) wisienka na tym wszystkim srebrne 3 marki. Po to by kopkopać każdy złom nie musiałem wydawać 1500zł :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Akumulatorki to zawsze dobra sprawa do każdego wykrywacz.
Na przykład enelopy lub inne podobne nierozładowujące się.
Solfernus bierze bardzo mało prądu i tak jak piszesz ciągnie z baterii do końca.
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do morkwy" znajdź mi wykrywacz który wykryje kolor pod kupą złomu. Nie wiem o co te pretensje, pokazał złom i złom był. Co do innych spraw z twojego postu to napisz jakie masz te ustawienia na których biegasz. Może coś poradzimy. To że przy drogach wykrywacz jak piszesz to porażka, tam przeważnie jest kupa śmieci na co liczysz że będziesz chodził jak po polu?
Do tego jak już przeczytałeś instrukcje i dalej czegoś nie możesz zrozumieć zadzwoń do producenta, on na pewno Ci pomoże. Ja kupowałem Solfernusa między innymi po to bo jest polski i wszystkie sprawy związane z obsługą lub gwarancją są dużo prostsze niż ze sprzętem zachodnim.
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,solfernusa użytkuję już trzeci rok.Wykrywacz kupiłem z cewką koncentryczną(pinpoint jest tak skuteczny że można kopać dołki wielkości fanta)ale prawdziwa frajda to DD25cm 16kHz.Obydwie cewki pod liniami 15kV pracują bez problemowo natomiast DD widzi"płot elektryczny z około 200m a z 30m niesłychać nic tylko buczenie płotu,czy ktoś miał podobne problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morwa, sam zauważyłeś że nad 3 markówką był zardzewiały złom, który często w większości wykrywaczy daje podobny sygnał jak kolor. Ponadto jak położysz kolor koło sporego żelaza, na dodatek z aureolą z tlenków i rdzy zawsze występuje zjawisko maskowania. Napisz czy na drogę był wysypywany żużel - zazwyczaj daje on sygnał w zakresie koloru.
To nie jest wina wykrywacza, ale ustawień i osłuchania się.
Jak wiadomo dyskryminacja to wróg poszukiwacza na zaśmieconym terenie, ale skoro znalazłeś tą 3 markówkę to znaczy że jest dobrze, a nie źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zbyt wiele wymagam jeśli chodzi o separację i identyfikację, chociaż w tym przypadku kolor nie był pod" rdzą tylko pomiędzy czy też wręcz na wierzchu. Co do tej drogi to nie była wysypywana żużlem tylko porządnie(niemiecka robota;)) wybrukowana polnym kamieniem i problem dotyczy kamieni magnetycznych. Nijak nie mogę ich wyciąć poprzez regulację gruntu(na filmikach na YT ładnie to wygląda), a ucho" wiem kiedy to kamień a kiedy metal ale w przypadku brukowanej drogi można oszaleć. Zauważyłem też taką przypadłość, że jak będzie to kilka kamieni blisko siebie to wtedy już wybitnie bije na kolor, przy namierzaniu byłoby głucho a w takim przypadku normalnie daje sygnał na metal :/ Chętnie spiknąłbym się w terenie z kimś kto ma Solfernusa najlepiej z cewką DD 16kHz - lubuskie/dolnośląskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaj z Wojtkiem Oki, on na swoim blogu opisuje często szukanie Solfernusem. Co do kamieni magnetycznych - o tysiaka droższy Garrett serii AT również ma z nimi problem, ostatnio miałem ładny sygnał na kolor i wykopałem kawałek koksu.... Uroki szukania - gdyby to było takie proste jak piszą to każdy by się za to brał, a tak zostają w tym hobby tylko wytrwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znowu sygnał na żelazo Marcina...
http://zobten.blogspot.com/2014/11/odkrycie-marcina-starozytna-osada-w.html
Dyskryminacja i lenistwo wrogiem poszukiwacza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoslawiak dobrze pisze, sam miałem Proximę i niestety dawała sygnał na kamienie, nie raz zdarzało mi się wykopać na polu kamień który dawał na kolor. Taki urok :)
Co zaś się tyczy moich wynurzeń na temat Solfernusa to dopiszę jeszcze parę spraw.
Cały tydzień byłem bez wykrywacza gdyż w poniedziałek wylądował u producenta na małe podrasowanie. Twórca Solfernusa zainstalował mi w elektronice mały nadajnik i....
Mam słuchawki bezprzewodowe i to takie jakie chcę i jakie podepnę do telefonu. W telefonie ustawiam radio na określoną częstotliwość włączam wykrywacz i na pole :)
Wreszcie mogę bez wyjmowania brudną rękawicą telefonu go odebrać, gdy na polu zadzwoni do mnie żona :) co często się zdarza. Wspaniała sprawa, bez plączącego się przewodu i jeszcze bez ubabranego telefonu :)
Na razie jest to w fazie testów ale ma być montowane na zamówienie u producenta.
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kopać trzeba i to dużo :( Lepiej mi się namierzało na cewce koncentrycznej, tu mam DD i niestety nie zawsze trafiam w punkt. Mam nadzieję że się w końcu przyzwyczaję,tym bardziej że w Solfernusie jest taki myk że mamy dwa dynamiki. Jedynka bierze na całej długości cewki zaś 2 punktowo. Ale mimo wszystko jest mi trudno :)
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z trybów dynamicznych ma sygnał na całej szerokości cewki, a drugi tylko w osi cewki więc namierzenie tym trybem w osi jest łatwe. Machniesz z lewej na prawą, potem z góry na dół i na przecięciu się kopiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta - jest dobre miejsce, typu stary szlak, targowisko co na nim obecnie jest pole to są wyniki.
Nie ma dobrego miejsca - nie ma wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, czy ktoś z Kolegów ma doświadczenie z Solfernusem na polach I wojennych na których kulek szrapnelowych jest mnóstwo. Próbowałem określić, który skobelek wskazuje ołów ale średnio mi się to udaje ponieważ sygnał skacze prawie po całej skali.
Proszę o radę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma sensu wycinać skobelek odpowiedzialny za ołów. W tym samym zakresie wychodzą guziczki,niektóre monetki. Kiedyś gdy jeszcze chodziłem z Proximą próbowałem też wycinać kulki szrapnelowe i kolega który nie wycinał miał więcej ciekawych znajdek. Wiadomo komfort chodzenia większy, nie trzeba kopać co chwila ale coś za coś. Jak chcesz to po pracy sprawdzę który to skobelek :)
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdź który to skobelek. W sumie to masz racje z tym wycinaniem ale ostatnio byłem na całkiem ciekawej miejscówce i co krok to mocny sygnał kulki. Po godzinie spasowałem bo mi się w kieszeniach nie mieściły.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj w końcu sprawdziłem, u mnie ołów pokazuje na 4,5 skobelku. Tylko musisz wziąć pod uwagę że gdy ołów leży płycej daje inaczej gdy głębiej jeszcze inaczej a na granicy wykrywania będzie dawał jeszcze inaczej. Tak samo wielkość ma znaczenie :)ale próbuj.
Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie