Skocz do zawartości
  • 0

jakiś nóż, okopowy??


Walwuch

Pytanie

Dosyć porządznie wykonany. Rękojeść z mosiądzu, gruba, ciężka. Ostrze solidnie zamontowane (na stałe). Brak śladów ostrzenia, brak jakichkolwiek sygnatur. Wymiary:

długość rękojeści: ok 11 cm
długość ostrza: ok 16 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając kwestię konserwacji,to po prostu nóż do listów. Okopowy,ziemiankowy,bunkrowy i co ino,jak komu pasuje. Prawdopodobnie nie był produkowany seryjnie więc trudno ustalíć skąd się wziął. Seryjne były raczej zdobíone i sygnowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, a Wy dalej swoje... Czy ja kogokolwiek krytykuję z powodu jego preferencji dotyczących metod konserwacji wykopków? Nie. Więc o co Wam chodzi? Proponuję po prostu odpuścić...
Reasumując - oczekiwałem takich odpowiedzi jakich udzielił mi kolega Karabin czy też Marek_wawa. Dzięki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć porządznie wykonany. Rękojeść z mosiądzu, gruba, ciężka. Ostrze solidnie zamontowane (na stałe). Brak śladów ostrzenia, brak jakichkolwiek sygnatur. Wymiary:

długość rękojeści: ok 11 cm
długość ostrza: ok 16 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się. I tak na prawdę - Twoja opinia w tej kwestii mało mnie obchodzi. Swoją wiedzę opieram na doświadczeniach, a nie literaturze. Ponadto nie mam w zwyczaju czyścić metali kolorowych w kwasie. Ów przedmiot stanowi nierozłączną całość - w żadnym wypadku nie można wyciągnąć ostrza z rękojeści. Chyba, że po nawierceniu dosyć solidnego nita... Tak więc siłą rzeczy byłem zmuszony wykąpać go w opakowaniu". Lepszy rydz niż nic?
Ostrze (po kąpieli) zostało ocynkowane.
Niniejszym chciałbym uciąć te zbędne dyskusje. Nie w tym celu założyłem ów temat.

Powtarzam swoją prośbę. Czy ktokolwiek jest w stanie ustalić pochodzenie tego noża?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zanurzyć tylko ostrze, ale jeśli ty masz wielkie doświedczenie konserwatorskie to OK. nie wtrącam się.

Ciężko zidentyfikować nóż który nie posiada żadnych znaków szczególnych, a wręcz widać że nie jest jakąś masową produkcją.
Pzdr.W

Ps. troche więcej zaufania do starszych użytkowników forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie