Skocz do zawartości

1990.Delay - raz!/Na mój rozkaz


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Jedni znają falę z woja inni tylko z opowiadań lub polskiego filmu samowolka ale by nie było że nie Rosjanie też o falę rozbijają się.

Krótki opis:
Koniec lat 80. Trwa kolejny nabór do armii radzieckiej. Młodzi rekruci, zastraszeni przez starszych żołnierzy, tzw. dziadków", pokornie znoszą fizyczne i psychiczne upokorzenia, wyzwiska, żarty, szykany. Poborowy Gawryłow, jako jedyny z oddziału, chce sprzeciwić się fali". Próbuje walczyć o swój honor i bronić godności kolegów. Wreszcie, doprowadzony na skraj rozpaczy, zdecyduje się na desperacki krok... Aktorski pojedynek Władimira Maszkowa i Jewgienija Mironowa.
trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=UBo8XKzembY
film co jakiś czas jest emitowany na kanale wojna i pokój

ps. Wieści odnośnie fali z lipca


W rosyjskim wojsku rośnie fala przemocy
21 lip.2011

Główny prokurator wojskowy Rosji Siergiej Fridinski powiedział dziś, że w wojsku rośnie liczba aktów przemocy, w tym wymuszeń, w wyniku których od początku roku ucierpiało ponad 2 tysiące żołnierzy.

 roku na rok jest coraz więcej przypadków wymuszania pieniędzy i innych dóbr materialnych" - powiedział Fridinski.

Zaznaczył, że wielu dowódców nie czeka w takich przypadkach na ingerencję prokuratury wojskowej i próbuje zaprowadzić porządek a własną rękę".

W tym roku, jak powiedział prokurator Fridinski, o ponad 15 proc. wzrosła liczba rękoczynów w wojsku.

Podał, że za pobicia do odpowiedzialności karnej pociągnięto w tym roku 75 poruczników i 170 sierżantów, którzy, jak powiedział, chętnie idą w ślady przełożonych".

Główny prokurator wojskowy wspomniał też o korupcji w wojsku, za co w pierwszym półroczu stanęło przed sądem sześciu wyższych oficerów i 176 oficerów.
Źródła: PAP
Pozdrawiam Kurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podało M.Obrony Rosji, w 2007 roku Do siedmiu zgonów doszło w rezultacie nieformalnych obrzędów związanych z subkulturą wojskową. "

Według rosyjskiej fundacji Prawo Matki, na którą powołuje się EFE, w czasach pokoju, w ciągu ostatnich 20 lat podczas pełnienia obowiązkowej służby w wojsku rosyjskim straciło życie ponad 80 tys. żołnierzy. Dość znaczna ich część to ofiary samobójstw.


W samym 2008 roku oficjalnie, wg Ministerstwa Obrony, zdarzyło" się 231 samobójstw ( wobec śmierci 471 żołnierzy ). Wg Komitetu Matek Żołnierzy samobójstw było... 314.

Masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt po co szukać w Armii Rosyjskiej zapytaj się dziadka ojca ,wujka,i sąsiadów fala była zawsze w armiach z poboru i jest do dnia dzisiejszego.
W prasie brytyjskiej też bez przerwy poruszany jest ten temat chociaż oni już dawno uzawodowili wojsko.
Struktury nieformale były są i będą tam gdzie są skupiska ludzi.W szkole,internacie,zakładzie pracy,zakonie,seminarium duchownym,no i oczywiście w wojsku.
Byłem w wojsku rok od stycznia do grudnia 88 r.
W ciągu tego roku byłem blisko 8 samobójstw żołnierzy.
Procesów za znęcanie się nam młodym wojskiem nie zliczę tego było kilkadziesiąt.
Trzeba było słyszeć prokuratora wojskowego w akcji,po pierwszym zdaniu czerwona kartka.
Goście śli do paki na 6-10 lat.
Nasza armia do ruskiej to margines do tego dodajcie sobie kolorowych i muslimów 231 samobójstw to nie ma problemu.
Nie tylko koledzy ,dziewczyna ,czy po prostu tęsknota za domem.
Czy masakra nie,problem który jest nie do rozwiązania.
Co do armii USA to koledzy mają lepsze informacje jak było przed i podczas Wojny Wietnamskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tylko aby dodać bo zapomniałem- alkochol,
Ruska armia jak i WP kiedy ja tam,, służyłem,,napędzane były alkocholem i to nie w małych ilościach,/czy tak jest dalej to Wy wiecie/resztę już pisałem.
,,Piwo, wino, wódka wyklucza precyzję,,tak głosił slogan za czasów PRL-u.
Zabiera także rozum -pity w nadmiarze.
Na zachodzie zaś narkotyki.
Każdy ma taki problem na jaki zasłużył.
Gdzieś czytałem że w UK więcej rocznie ludzi popełnia samobójstwa niż zginęło do tej pory w Talibanie.
Prawda czy fałsz ?nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś Jacku mieszkając na wyspach zechciał kultywowac poszanowanie dla pisanego języka polskiego, pisząc alkohol poprawnie, bez wątpienia zyskałbyś na szacunku, jako użytkowniku tego forum, tym bardziej, że wspominałeś, żeś ojciec dzieciom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńczyk przepraszam to mi nie wyglądało poprawnie ale piszę na bieżąco.
Staram się unikać ortografów ale ,,wiecie rozumiecie ,,koledzy to już 7-lat jak mieszkam poza ojczyzną i w sumie poza tym forum nie mam kontaktu z językiem polskim pisanym.
Moje przeprosiny jeszcze raz ,alkohol tak ma być poprawnie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie