Jump to content

5,56-mm karabinek maszynowy Negev dla WP


Recommended Posts

Wątpię, szczerze wątpię. Poza tym w artykule jest napisane o zawiązaniu współpracy w produkcji w PL a nie o dostawach dla Wp;) Aha, no i panowie, albo limuzyny albo karabinki, na wszystko nie starczy:DDD
Pozdro
Link to comment
Share on other sites

Nawet nie w tym problem czy starczy czy, nie. W artykuje jest postawiona teza, że żołnierze będą się uzbrajali zależnie od misji jaką mają wykonać. Pomysł dobry i jak najbardziej do zaadaptowania na nasz grunt ale dla jednostek specjalnych i to nie takich jak mamy obecnie.
Podstawą uzbrojenia armii jest standaryzacja, w długiej walce niezbędna do zaopatrzenia oraz bieżących napraw broni. Jak sobie panowie wyobrażają w otwartym konflikcie stosowanie tego w praktyce? jak wycofamy obronę i oprzemy ją o miasto to np. 2 brygady wymienią lufy na krótkie bo taka broń jest lepsza w walkach ulicznych?
Link to comment
Share on other sites

kol. steel zgadzam się z tobą, ale też patrząc realnie na to co się w MON dzieje, na oszczędności, topienie pieniędzy w błoto i inne tego typu decyzje to wątpię aby cokolwiek ruszyło się w tej kwestii. Chyba, że na zasadzie fanaberii, tj. zakupu kilkunastu sztuk dla jakichś JW i później Bogdan powie, patrzcie kupiłem" obiecany nowoczesny sprzęt dla wojska;)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information