Skocz do zawartości

Znalazł monetę. Grozi mu 5 lat więzienia!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Marv idac tym torem co mowisz to nawet stara podkowa czy zardzewialy gwozdz czy kawal blachy majacy powyzej 50 lat nalezaloby oddac i zglosic.
W zwiazku z tym ludzie kopiacy przy swoim domu w ogrodku czy tez dzialkowcy ,budowalancy itd itp powinni zglaszac i zanosic stare zelastwo bo moze to byc zabytek.
Idac tymi kategoriami kazdy cos wyryl w glebie obojetnie czy z wykrywka czy nie tak wiec mamy miliony potencjalnych przestepcow i setki milionow przestepstw.
Spokojnie polowa zlomu oddawanego na skupy zlomu rowniez jest z ziemi,dlatego tez nalezaloby je zamkac i poddac szczegolowej kontroli gdyz lacznie z hutami do ktorych oddaja zlom zajmuja sie paserstwem i czerpia z tego zyski.
Idac tym tropem mamy do czynienia z gigantyczna mafia.
Jesli to prawo mialobybyc tak interperetowane jak zostalo to podane w Fakcie to stanelyby wszelkie inwestycje,hutnictwo itd a wiekszosc ludzi poszlaby do pierdla i obic by nie bylo komu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorax ktoś na forum kiedyś wyskoczył z akcją żeby złom wszelaki wykopany z ziemi do ministerstwa zanosić i walnąć im pod drzwi niech biegli zbadają stare gary,gwoździe,druty.Aby wreszcie zmienić chore prawo.Ale czy tak nie jest? wszystko w ziemi to państwowe i my nie mamy praktycznie żadnych praw do znaleziska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dogadam się z właścicielem pola i pozwoli mi szukać na jego polu - to jak znajdę monetę, która ma więcej niż 50 lat to gdzie powinienem to zgłosić. Może właśnie naruszyłem jakieś stanowisko archeologiczne?? Może ta moneta to skarb narodowy - której właścicielem zgodnie z literą prawa jest skarb państwa. Komu i jak mam zgłaszać każde takie znalezisko??? Nie chcę być przeciwko polskiemu prawu i chcę zgłaszać każdą monetę która jest starsza niż 50 lat. Może ten rolnik nie wie że właśnie orze po stanowisku archeologicznym gdzie leży sobie 1. kopiejka z 1892r. to jest przecież własność naszego państwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie