Skocz do zawartości

Stalag XVII A-prosba o info


Luftwaffe25

Rekomendowane odpowiedzi

Cyba zle to zrozumiales Yeti. Chlopowi chodzi o niesmiertelnik stalagowy ze Stalagu XVIIA, ktory to Stalag znajdowal sie wlasnie w Austrii.

Luft, nic w tym dziwnego. Jenców wozili w te i we wte, a niesmiertelniki wymieniano na nowe dopiero po przybyciu do nowego miejsca pobytu-Stalagu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wariant również przyszedł mi do głowy. Z jednym ale"- Luft napisał ieśmiertelnik z Austrii". Uznałem, że niewiele ekscytującego jest w przeniesieniu takowego jako pamiątki- więcej, jeśli należał do Austriaka.

Ale teraz, to już tylko autor może rozsądzić i napisać, co miał na myśli :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Mój ojciec,żołnierz 36ppLA, trafił do niewoli pod Brwinowem. Pod koniec września 1939 został przewieziony z Częstochowy właśnie do stalagu XVII A . W czasie pobytu w tym lagrze pracował przy budowie bocznicy kolejowej w Alpach . Ojciec wspominał,ze obóz był przeładowany jeńcami francuskimi.
W czerwcu lub lipcu 1940 przeniesiono go do stalagu XII A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mój ojciec, natomiast, miał nieśmiertelnik z napisem Stalag XVIIA nr.21562, w dokumencie wystawionym przez Amerykanów (w j. angielskim i niemieckim)widnieje nazwa obozu:Kriegsgefangenlager w Muenchbergu.Jak to rozumieć. Niestety, nie mam już kogo zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie