Skocz do zawartości

Brytyjczyk skazany za zabawę w filmy wojenne


Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem- Aktualności, HP, Film, czy może nawet Reko?



Źródło: dailymail.co.uk

Brytyjska policja odnalazła przerażający arsenał broni, w tym kałasznikowa, strzelby, pistolety i karabiny maszynowe. Jak się okazało ten zadziwiający skład broni nie należał do zorganizowanej grupy przestępczej, ale do fanatyka, prywatnie przedsiębiorcy warzyw i owoców - informuje dailymail.co.uk.

David Evans twierdził, że kupował tylko repliki broni, których używał do gier wojennych" w swoim domu. Razem z wyposażonymi w broń manekinami miał odgrywać sceny z takich filmów jak Szeregowiec Ryan".

Jednak wczoraj Evans rozpoczął 16-letnią odsiadkę w sumie za 29 zarzutów posiadania i przenoszenia broni do swoich dwóch braci, którzy siedzą już za kratkami. Policja znalazła dorobek Evansa ukryty w kartonowym pudle na szczycie przemysłowej lodówki w siedzibie jego firmy. W jego skład wchodziły m.in. amerykańskie i izraelskie karabiny maszynowe, wydawane tylko dla sił specjalnych, pistolet z dołączonym tłumikiem i 500 nabojami, a także karabin maszynowy MP40, którego używają uzbrojone oddziały policji.

Funkcjonariusze obawiali się, że broń może być przechowywana w imieniu jakiejś ekstremistycznej grupy np. Angielskiej Ligi Obrony, a po dostaniu się w posiadanie terrorystów wywołałaby chaos".

Badania wykazały jednak, że Evans był kolekcjonerem, większość broni kupił w serwisie eBay i nie ma zamiaru ich wykorzystywać do zbrodni. - Po prostu uwielbiam broń. Jestem jej fanatykiem - powiedział policji.

- Karabiny zostały zaprojektowane w jednym celu - zabijania ludzi - powiedział sędzia Michael Challinor. Evans miał zakaz posiadania broni palnej po tym jak w 2005 został skazany za wysyłanie nielegalnych karabinów do dystrybutorów w Szkocji. - Może zabrzmi to dziwnie, ale na strychu miałem kilka manekinów, których przebrałem za niemieckich i amerykańskich żołnierzy, ale wtedy oczywiście nie miałem broni - tłumaczył się Evans. - Dopiero wówczas zacząłem ją kupować i umieszczać na mundurach - dodał.

Prokuratorzy sądu w Wolverhampton dowiedzieli się również, że po tym jak w 2009 roku rozwiódł się z żoną, a jego firma popadła w kłopoty, poprosił znajomego mechanika, Daniela Thatchera o przechowanie broni.

Thatcher, który mieszkał z rodzicami przekazał również kilka sztuk broni swojemu bratu, Lee. Policja dowiedziała się wtedy o całym arsenale, a Daniela Thatchera aresztowano za nielegalne posiadanie broni.

- Jeśli ktokolwiek dowiedziałby się, że istnieje taka niezabezpieczona broń to mogłaby ona dostać się w niepowołane ręce - powiedział Gary Dring, detektyw prowadzący sprawę. - Strach pomyśleć co mogłoby się wtedy stać - dodał.

Bracia Thatcher przyznali się do winy. Daniel został skazany na trzy lata i osiem miesięcy, a jego brat otrzymał 15-miesięczny wyrok.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/4235834,wiadomosc-drukuj.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie