Skocz do zawartości

Museo Storico dell' Aeronautica Militare Italiana - odsłona druga


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli chodzi o te mniejsze maszyny, to zacznę opowieść od trzech samolotów Imam, które aktualnie są restaurowane.
* Imam RO-43 Grillo" z 1937 r.odnaleziony w 1972 r. w Centocelle, gdzie powstało pierwze lotnisko włoskie. Obecnie jest to dzielnica Rzymu. Ten Ro-43 jest jedynym zachowanym egzemplarzem. Obecnie nie jest wystawiony na widok publiczny.
* Imam RO-37 bis Lince" sprzedany do Afganistanu 1938 r. i odnaleziony tutaj w 2006 r. Sprowadzony do muzeum i obecnie restaurowany gdzieś na zapleczu.
* Imam RO-41 z 1933 r. Obecnie restaurowany i jako jedyny z tych trzech, wystawiony na widok zwiedzających. Zamieszczam tutaj jego zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeroscooter MdB1
Dziękuję Kolegom za pomoc w identyfikacji kilku maszyn, zwłaszcza wodolotu i tego oto cuda. Musiałem biegać z aparatem i nie wszystko teraz umiem sam ponazywać.
Tutaj więcej zdjęć tego cuda.
http://www.italianvipers.com/smf/index.php?topic=9173.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat G.55 Centauro", myśliwiec z 1942 r. z silnikiem Daimler-Benz DB 605A.
Tutaj - przyznaję się do błędu. Gdzieś wcześniej pisałem, że za wyjątkiem maszyny braci Wright i sterowca, samoloty w muzeum są oryginałami. Miałem dużo materiału do przerobienia po wizycie w muzeum i teraz już wiem, że żaden oryginalny G. 55 nie przetrwał wojny. Po wojnie, w 1950 r. Fiat bazując na tym modelu stworzył model G. 59, w którym zastosowano silnik Merlin 500 oraz czterołopatowe śmigło, nie zmieniając jednak podstawowych wymiarów, struktury oraz charakterystyki aerodynamicznej samolotu. Rekonstrukcję muzealnego G. 55 przeprowadzono z wykorzystaniem części powojennego G. 59.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fieseler Fi-156 Storch" z 1936 r. Startował z pasa niewiele przekraczającego 50 metrów, lądował na 30 metrach, potrafił latać z prędkością minimalną 51 km/h. Włosi mieli a stanie" 24 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie