Skocz do zawartości

Moja dziura ... Zielona Góra


Rekomendowane odpowiedzi

Pod tą pierwszą skrzynką namacałem jeszcze dwie ale spękałem jak zobaczyłem co jest w pierwszej. Zdjęcie zrobione podczas wydobycia całej zawartości przez saperów z pobliskiej jednostki WP.Dobrze że sam tam dalej nie dłubałem bo ręce mi się jeszcze w życiu przydadzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy skrzynkami leżało aluminiowe pudełko, wewnątrz były jakieś bawełniane kółka z nadrukami. Saperzy wyjaśnili, że te kółka są nasączone środkami wybuchowymi (palnymi) i nakładało się je na lotkę pocisku co wzamcniało siłę wyrzutu pocisku z lufy a tym samym jego donośność. Wszystko zabrali na poligon do ecyklingu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saperzy wyjaśnili, że te kółka są nasączone środkami wybuchowymi (palnymi)" - ci saperzy to chyba sami są nasączeni, ale odrobinę innymi środkami. To zwykły proch nitrocelulozowy tylko flegmatyzowany w cienkie plastry, aby umożliwić odpowiednią prędkość spalania materiału i przyrost ciśnienia gazów prochowych. Reszta się zgadza, są to dodatkowe ładunki miotające zakładane na stabilizator pocisku. Dość częste znalezisko, jak dla mnie nic specjalnego, ale co kto lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Do lasu nie można wejść bo komarów miliony więc odpada nad jeziorko szukać zgubinych monet też się nie da bo gorąco i się kibol smaży na plaży, patrzę a za płotem sąsiad ma wybrane kilka rzędów ziemniaków no to wyskoczyłem zobaczyć co nowego. I wykopałem jakąś odznaka/broszka od wewnętrznej strony są jakieś litery ale nie można już ich odczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ile można dumać co lepsze : wilcze oczy odziedziczone po dziadku z Whermachtu czy zdradzony o świcie przez podstawioną brzozę z tytanowym środkiem.
Na polu u sąsiada sa lepsze zajęcia
Wyskoczył taki mini skałkowiec na kapiszony dla małego Jurgena żeby od maleńkości do huku wystrzału przywykł.Info dla smutnych Panów gun nie posiada cech bojowych - urwany spust , zapchana piachem lufa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie