Skocz do zawartości

żydowski schron


WWO292

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich otóż moje pytanie dotyczy żydowskiego schronu ,tunelu odkrylem taki w pewnej wiosce w malopolsce najpierw przeczytałem o nim tj była informacja że we wsi giebułtów w czasie wojny pewien gospodarz ukrywal 15 żydów niestety niemcy wpadli na ich trop i zostali rozstrzelani wraz z żoną i córką tegoż gospodarza ale nie oto chodzi otóż odnalazłem to schronienie jest to dziura o głebokości około 3 metrów i nadole korytarz odchodzi w bok do pobliskiego lasu mam pytanie czy próbowac tam wchodzić czy po tych wszystkich latach istnieje zagrożenie ze się to zawali (gleba lessowa) no wkoncu stoi juz kilka lat i sie trzyma dajcie rade czy jest sens wchodzić i czy jak myslicie może tam coś byc czy juz splądrowane raczej jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części można się zgodzić z przedmówcą, jednak chciałbym wtrącić, że to co zaraz po wojnie było uważane za śmieci teraz nabiera innej wartości. Jedno jest pewne - nie należy wchodzić tam bez asekuracji i samotnie.

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam brudnyharry chetnie sie zgadam tylko nie wiem jak tam teraz jest roztopy i pogoda narazie nie sprzyjają chyba wchodzeniu pod ziemie w razie czego masz moje gg 31651926 można ustalić jakiś termin jeśli jestes zainteresowany pozatym są jeszcze inne fajne miejsca w pobliżu na powierzchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko - 200 km. Ale okolice Kamieńczyc, Celin Przesławickich i Jaksic znam od lat 70 ubiegłego wieku.
Tam mieszka mój przyjaciel u którego czasem bywam. Kopalnia wiedzy o terenie. Ja osobiście już nie latam po fanty - wiek nie ten".

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie