Skocz do zawartości

Bagnet !


afrak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki por.pil.020, pochwa napewno zostanie poddana elektrolizie i zostawiona do kompletu góra pochwy jest w miare zdrowa.Mysle ze zrobie elektrolize tylko samej rekojesci juz sie kiedys bawiłem w elektrolizowanie ;-) kawałków metalu i nawet wychodziło całkiem całkiem. Zobaczymy co wyjdzie !!!! ;-) jeszcze raz Dzieki wszystkim za rady. Jak nie bede czegoś wiedział na pewno sie odezwe !!!! pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Muszę was zmartwić koledzy, ale sposób z woskiem w wypadku elektrolizy nie zadziała(co innego jeśli chodzi o trawienie kwasem, czego nie polecam w w/w przypadku). Dlaczego to się nie uda?? Primo: z racji temperatury - odpadnie ten woskowy glut na 1000% Secundo: z racji metodyki samego procesu elektrolizy- nie oszukujmy się... Elektroliza nie zostawia farby, podobnie oksydy, zostaje czysty metal. Zdaje sobie sprawę że powłoka na bagnecie też jest metalem, ale najprawdopodobniej też poleci płatami. Jedyna nadzieja to próbować doczyścić mechanicznie i wykonać przy tym tytaniczną pracę... Jeszcze jedno: dlaczego nie polecam kwasem - można by było to punktowo wytrawić, będzie wyglądać jak będzie ale tu znów pojawia się problem powłoki - za kilka lat taki przedmiot może nas niemiło zaskoczyć: jak spod powłoki zaczną wyskakiwać rdzawe bąble...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego bym przed elektrolizą zrobił pamiątkowe zdjęcia,na którym dobrze widać chromowanie,i potem bez sumienia w elektrolizę jak okładki dało radę zdjąć.

po elektrolizie zakonserwować tanina,b44 i okładki dać z powrotem.
pochwę też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak tam prace nad renowacją?
No, myślę że już starczy im tego moczenia ;) teraz je wyciągnij i połóż gdzieś w spokojnym miejscu na kilka dni, niech się ten olej wchłonie i wyschnie w nich. Wtedy się porządnie i bardzo dobrze zakonserwują. Jeżeli po kilku dniach olej nadal będzie na ich powierzchni, tzn. że jest już dosyć (a dokładniej że przestał się już wchłaniać i wtedy możesz ten nadmiar zetrzeć papierem czy chusteczką jednorazowka"). Oczysciłeś już tą drugą okładkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie dzisiaj mam zamiar wyciagnac te okładki z oliwy, jeszcze nie oczyscilem tej jednej okładki bo mocno trzyma ten nalot na niej poczekam az wyschnie i w tedy sie bede bawił. bagnet jest po pierwszej elektrolizie ale nie zeszło jeszcze wszystko strasznie mocno trzyma nawet obic tego nie idzie. jak tylko znajde wolna chwile to dam zdjecia jak to wyszło. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afrak przecież napisałem, że tym okładkom potrzeba teraz wyschnąć i tyle :)
Olej lniany wnika w luźną i rozmiękczoną strukturę drewna i wysychając skleja luźne włókna drewna przez co znacząco wzmacnia jego strukturę. Tak działa olej lniany. Dodatkowo gorący olej jest rzadszy, przez co głębiej wniaka i dzięki temu ma miejsce jeszcze głąbsza penetracja.
Po takiej kilkudniowej kąpieli w oleju i wyschnięciu, Twoje okłądki będą porządnie zakonserwowane na co najmniej kilka lat :)
Natomiast w przypadku czyszczenia bagnetu, niech pomoże Ci ktoś inny, bo ja mam za małe doświadczenie z elektrolizą, niklem, oxydą na eksponacie itd. W związku z czym zastosowałbym tu tylko punktowe czyszczenie ostrza druciana szczotką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie